Poradnik bukmacherski

Zakłady bukmacherskie popularność w Polsce zdobyły dopiero w XXI wieku. Z każdym rokiem znacznie zwiększa się liczba ludzi w Polsce, którzy dodatkowe emocje fundują sobie przy pomocy zakładów. Ten poradnik przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczęły lub planują zacząć swoją przygodę z zakładami sportowymi. Zgromadzone tu informacje pomogą graczom przy zawarciu pierwszego zakładu oraz zorientowaniu się w podstawowych regułach, które rządzą wielkim światem bukmacherstwa.

Wiele osób swoją przygodę z typowaniem wyników sportowych zaczynało od Totoligi, nad którą patronat sprawuje Totalizator Sportowy. Jednak ową Totoligę z zakładami bukmacherskimi różnią dwie, bardzo znaczące rzeczy. Po pierwsze to my decydujemy o tym, jakie spotkania wybieramy do typowania, a także to do nas należy decyzja o ich ilości na jednym kuponie. Po drugie tylko i wyłącznie od nas zależy wysokość ewentualnej wygranej. Po zawarciu zakładu nie ma żadnego znaczenia na kuponach ilu osób znajdują się typy identyczne naszym.

Naszą wędrówkę po świecie bukmacherstwa zacznijmy od wyjaśnienia, co w rzeczywistości kryje się po pojęciem "zakład bukmacherski". Otóż według regulaminu jednego z bukmacherów: "Zakładami bukmacherskimi są zakłady o wygrane pieniężne, polegające na odgadywaniu zaistnienia różnych zdarzeń, w których uczestnicy wpłacają stawki a wysokość wygranych zależy od umówionego, pomiędzy przyjmującymi zakład a wpłacającym stawkę stosunku wpłaty do wygranej." Brzmi bardzo skomplikowanie, ale mechanizm jest bardzo prosty. Bukmacher ustala kursy na wybrane zdarzenie. Podając nasz typ oraz stawkę otrzymujemy jednocześnie kwotę, jaką bukmacher wypłaci nam w sytuacji, w której okaże się, że rozstrzygnięcie wytypowane przez nas zaistnieje w rzeczywistości.

Zatem czy tylko chęć wzbogacenia się przyciąga tak wielu klientów do punktów bukmacherskich? Otóż okazuje się, że w tej kwestii główny argument jest niezależny od nas. Naukowcy dowiedli bowiem, że głowa człowieka, a zwłaszcza mężczyzny, jest ułożona w taki sposób, że uwielbiamy się zakładać i mieć rację. Poza tym oglądanie w telewizji spotkania, na które postawiliśmy pieniądze znacznie podnosi jego atrakcyjność oraz zwiększa emocje, które przeżywamy. Na popularność zakładów bukmacherskich wpływają także sukcesy naszych rodaków na arenach międzynarodowych. Sam byłem kiedyś świadkiem sytuacji, kiedy to pewna pani w sędziwym już wieku weszła do oddziału STS w moim mieście, podeszła do "okienka", położyła 20 zł i powiedziała: "Ja chcę postawić na Małysza". Prawdopodobnie nie wiedziała nawet, na czym dokładnie te zakłady polegają oraz, że jej zakład jest niespecjalnie opłacalny (kurs na zwycięstwo Adama Małysza wynosił wówczas może z 1,6, góra 1,8), ale jednak coś do tego punktu ją przyciągnęło. No i w końcu każdy, kto chociaż raz wygrał, musi przyznać, że wielką frajdę sprawia pochwalenie się przed znajomymi swoim sukcesem.

Bukmacherów można podzielić zasadniczo na dwie duże grupy: bukmacherzy naziemni oraz bukmacherzy internetowi. O bukmacherach naziemnych mówimy wówczas, gdy w celu zawarcia zakładu musimy udać się do punktu bukmacherskiego. W przypadku bukmacherów internetowych zawarcie zakładu od początku do samego końca przebiega za pośrednictwem internetu. Zwłaszcza ten drugi rodzaj rozwija się wyjątkowo dynamicznie na naszym rynku. Zarówno bukmacherzy naziemni, jak i internetowi mają swoje zalety i wady. Podstawową wadą bukmacherów naziemnych jest fakt, że grając na dane zdarzenie przy takiej samej stawce oraz takim samym kursie co u bukmacera internetowego, bukmacher naziemny wypłaci nam wygraną uszczuploną o 10% podatku. Są jednak osoby, które dostrzegają wyraźne zalety bukmacherów naziemnych. Przede wszystkim podczas stawiania możemy namacalnie poczuć kwotę, którą wydajemy. Z własnego doświadczenia wiem, że w punkcie STSu zdecydowanie trudniej jest wydać 100 zł, niż wystukać na klawiaturze liczbę 100 i tylko zatwierdzić. Poza tym punkty bukmacherskie cechuje niepowtarzalny klimat. Żadne forum nie zastąpi spotkania ze znajomymi, rozmowy o ostatnich sukcesach i porażkach, posłuchania popularnych "dziadków" i ich odkrywczych wywodów, czy miłej konwersacji ze znajomą panią "z okienka". W Polsce działa obecnie kilka firm, np. STS, Profesjonał czy Toto-Mix.

Na zalety bukmacherów internetowych musimy poświęcić nieco więcej miejsca. Oferta tych bukmacherów jest zdeycdowanie większa, niż bukmacherów naziemnych. Zakłady możemy zawierać nie ruszając się z domu, na dodatek przez 24 godziny na dobę. Wystarczy nam komputer podłączony do internetu. Bukmacherzy internetowi w zdecydowanej większości narzucają niższe marże niż bukmacherzy naziemny, a co za tym idzie kursy oferowane graczom są wyższe. Na dodatek nie obowiązuje nas podatek 10% od wygranej. Bukmacherzy internetowi oferują poza tym masę promocji, wobec których ich konkurenci "z ziemi" stają się mniej atrakcyjni. Zakłady są rozliczane niemalże natychmiast po zakończeniu wydarzenia, a o ich wynikach możemy dowiedzieć się dzięki SMSowi lub e-mailowi. Zakłady możemy zawierać także przy pomocy telefonu komórkowego, poprzez WAP. Ważny jest też argument, którego bukmacherzy naziemni zapewne nigdy nam nie zaoferują – zakłady live. Swoje zakłady możemy zawierać nawet podczas trwania wydarzenia sportowego. Bukmacherzy internetowi pozwalają także na skorzystanie z kasyna, gier czy klienta pokera, co znacznie urozmaica nam oczekiwanie na kolejny mecz. Ten rodzaj bukmacherstwa ma jednak jedną, bardzo poważną wadę: na obecną chwilę zgodnie z konstytucją jest on nielegalny. W przypadku problemów z bukmacherem nie mamy właściwie miejsca w którym możemy dochodzić swoich roszczeń, a korzystanie z ich usług podejmujemy na własne ryzyko. W praktyce jednak takie firmy otwarcie reklmują się np. na polskich stadionach. Do najpopularniejszych w Polsce firm należą: Expekt, Bwin, Bet-at-home, SportingBet i Unibet.

Aby rozpocząć grę u bukmachera internetowego należy otworzyć u niego konto. Proces ten jest w pełni darmowy, a przeprowadzenie go jest intuicyjne i nie powinno stanowić żadnego kłopotu. Zakłady możemy zawierać dopiero po złożeniu depozytu na konto bukmachera. Jest na to kilka sposobów. Możemy wpłacić pieniądze m.in. przy pomocy Moneybookers, Netteler, a nawet składając pieniądze w firmie, która oferuje klientom realizację przelewów gotówkowych, np. Poczta Polska. Kiedy bukmacher zaksięguje pieniądze na swoim koncie (w zależności od wyboru sposobu płatności trwa do od kilku sekund do nawet kilku dni) automatycznie dodaje je do konta gracza. W momencie, gdy postawisz zakład, to stawka jest odejmowana właśnie z tego konta gracza, tak samo jak do niego dopisywane są wszystkie wygrane. W każdej chwili można zgłosić bukmacherowi chęć wypłaty części lub całości swoich środków z konta gracza na konta w Moneybookers, Netteler, czy konto bankowe. Tutaj także istnieje szeroki wachlarz możliwości, a wszystkie płatności są opisane szerzej w oddzielnych artykułach. Wiele osób zadaje na początku pytanie: Czy takie zakłady są bezpieczne? Bukmacherzy czynią wszelkie kroki, aby tak było i tak naprawdę poziom bezpieczeństwa zależy od nas samych. Trzeba uważać na komputer, przy którym zawieramy zakłady. Przestępcy internetowi bardzo często do wykradania naszych danych używają tzw. key-loggerów. Kiedy pracujemy na obcym komputerze należy obowiązkowo wylogować się po każdej sesji! Stracone w ten sposób środki są najczęściej nie do odzyskania. Dbając o bezpieczeństwo zawierania zakładów, dbamy jednocześnie o własne pieniądze!

Skoro poznaliśmy już rodzaje bukmacherów, to nadszedł czas, abyśmy zawarli zakład. Bukmacherzy wystawiając zdarzenia do typowania trzymają się pewnych reguł. I tak każde zdarzenie oferowane przez bukmachera zawiera:

 • numer porządkowy (tylko w przypadku bukmacherów naziemnych)
 • dzień oraz godzinę, w której bukmacher kończy przyjmowanie typów na dane spotkanie
 • nazwę oferowanego zdarzenia
 • kursy dopasowane do konkretnych typów (kurs – współczynnik, na podstawie którego obliczamy ewentualną wygraną, często nazywany jest także mnożnikiem)

Oto przykład, jak wygląda oferta u obu rodzajów bukmacherów:

STS (bukmacher naziemny)
Expekt (bukmacher internetowy)

Oznaczenia typów: 1 – zwycięzcą zostanie drużyna przedstawiona na pierwszym miejscu X (ew. 0) – remis 2 – zwycięzcą zostanie drużyna przedstawiona na drugim miejscu 1X (ew. 10) – połączenie opcji "1" oraz "X" X2 (ew. 02) – połączenie opcji "X" oraz "2" 12 – połączenie opcji "1" oraz "2"

Wiemy już co oznaczają wszystkie "znaczki" w ofercie bukmachera. Jak zatem obliczyć wygraną z naszego zakładu? Zacznijmy od obliczenia wygranej dla zakładu pojedynczego. Zakładem pojedynczym nazywamy taki zakład, który obejmuje typ na tylko jedno zdarzenie. Wygraną obliczamy w następujący sposób: mnożymy stawkę razy kurs. W przypadku bukmachera naziemnego wszystko musimy pomnożyć przez 0,9 (podatek).

Np. stawiamy 50 zł na zwycięstwo Cracovii Kraków z Arką Gdynia. Wygrana wyniesie: W STS: 50 zł * 2,45 * 0,9 = 110,25 zł W Expekcie: 50 zł * 3,10 = 155 zł

Bukmacherzy umożliwiają także stawianie kilku wydarzeń na jednym kuponie. Taki rodzaj zakładów nazywamy zakładami kombinacyjnymi. Wygraną liczymy mnożąc stawkę razy iloczyn kursów typów, na które stawiamy (pamiętając o podatku w przypadku bukmacherów naziemnych). Należy jednak wiedzieć, że aby wygrana z zakładu kombinacyjnego została wypłacona, to prawidłowo należy wytypować wszystkie zdarzenia, a na jednym kuponie nie można zestawić kombinacji, które z siebie wynikają, np. dokładny wynik 1:0 i poniżej 2,5 gola!

Np. stawiamy 50 zł na zwycięstwo Lecha Poznań oraz remis w meczu Pogoń Widzew. Wygrana wyniesie: W STS: 50 zł * 1,40 * 3,05 * 0,9 = 192,15 zł W Expekcie: 50 zł * 1,40 * 3,10 = 217 zł Obok zakładów pojedynczych oraz kombinacyjnych istnieją także zakłady systemowe. Dzięki nim, w zależności od wyboru gracza, mamy możliwość błędnego obstawienia jednego a nawet kilku zdarzeń na kuponie. Do wyboru mamy wiele możliwości grania rozpisów. Zakłady rozpisowe mają jednak wady. Trzeba w nie włożyć więcej gotówki niż w zakładzie kombinacyjnym, a w przypadku popełnienia błędu w jednym bądź więcej typach wygrane są nieco mniejsze. Szerzej o zakładach systemowych przeczytacie w oddzielnym artykule. W przypadku bukmacherów naziemnych, aby zawrzeć zakład wystarczy po prostu napisać numery zdarzeń oraz typy na kartce i podać osobie obsługującej terminal w punkcie przyjmowania zakładów. W przypadku bukmacherów internetowych wygląda to nieco inaczej, ale również jest to proces niezwykle prosty.

1) Logujemy się do swojego konta
2) Odszukujemy ofertę na interesujące nas zdarzenia
3) Klikając w odpowiednie kursy wybieramy interesujące nas typy
4) Przechodzimy do kuponu, wybieramy stawkę i zatwierdzamy zawarcie zakładu

Zapewne niektórych zdziwią te plusy obok kursów. Jest to liczba dodatkowych zakładów, które oferuje bukmacher na dany mecz. Bukmacherzy dążą do tego, aby ich oferta była jak najszersza, co oznacza stale napływających nowych klientów oraz zwiększa atrakcyjność bukmachera. Jak już wspominałem, bukmacherzy internetowi oferują także zakłady live, czyli obstawianie w trakcie trwania zdarzenia.
Jako, że wspomniałem o zakładach dodatkowych, nadszedł czas aby przybliżyć nieco ofertę, jaką oferują bukmacherzy na poszczególne dyscypliny. W tym fragmencie poradnika przedstawię najczęściej spotykane rodzaje zakładów dla najpopularniejszych w typowaniu dyscyplin sportu.
Zanim jednak przejdziemy do zakładów dodatkowych warto poznać jeden termin, który będzie się przewijał w bardzo wielu przypadkach – handicap. Handicap polega na doliczeniu jednej z drużyn określonej liczby jednostek tak, że w oczach bukmachera rywalizacja drużyn/zawodników staje się wyrównana. Np. jeżeli w piłce nożnej zobaczymy taki handicap "Brazylia – Paragwaj (0-1,5), to oznacza, że do rzeczywistego wyniku meczu dodajemy 1,5 gola dla drugiej drużyny. Zatem jeżeli mecz zakończył się rezultatem 1:0, to w wersji dla tego handicapu wynik będzie brzmiał 1:1,5. Mimo, iż wygrała Brazylia, to poprawnym typem w zakładzie handicapowym będzie zwycięstwo Paragwaju. Specjalną odmianą handicapów są handicapy azjatyckie, ale o nich szerzej będziecie mogli przeczytać w oddzielnym artykule.

Oto lista najczęściej spotykanych rodzajów zakładów z podziałem na dyscypliny sportu:

Piłka nożna

 • 1×2 – zakład na rezultat spotkania w ciągu 90 minut + czasie doliczonym przez sędziego
 • podwójna szansa – opcja z "podpórką", zawiera w sobie dwie z trzech opcji z zakładu "1×2"
 • handicap – handicap na końcowy wynk spotkania *połowa czasu – typ na wynik do przerwy
 • połowa czasu / pełny czas – jednoczesny typ na wynik do przerwy oraz wynik na koniec spotkania
 • dokładny wynik – typujemy dokładny wynik do przerwy lub całego spotkania
 • poniżej/powyżej (under/over) – ilość bramek w meczu *strzelec gola – typujemy, czy zawodnik strzeli bramkę w meczu
 • zakład bez remisu – typujemy zwycięzcę, a w razie remisu otrzymujemy zwrot stawki
 • gospodarze/goście strzelą bramkę – typujemy, czy dana drużyna strzeli bramkę w regulaminowym czasie gry
 • typ na awans – w przypadku meczów w systemie pucharowym typujemy drużynę, która awansuje do następnej rundy

Siatkówka

 • 12 – zakład na zwycięzcę spotkania
 • handicap – handicap na sety lub "małe" punkty
 • dokładny wynik – dokładny wynik meczu w setach
 • poniżej/powyżej (under/over) – ilość "małych" punktów w meczu

Hokej na lodzie

 • 1×2 – rezultat po 60 minutach
 • 12 – rezultat łącznie z ewentualną dogrywką oraz karnymi
 • handicap – handicap na cały mecz lub poszczególne tercje
 • poniżej/powyżej (under/over) – ilość bramek w meczu
 • dokładny wynik – dokładny wynik po 60 minutach

Baseball

 • 12 – rezultat spotkania
 • handicap – handicap na końcowy rezultat spotkania
 • poniżej/powyżej (under/over) – typ na ilość punktów w meczu lub ilość punktów zdobytych przez daną drużynę

Koszykówka

 • 12 – rezultat spotkania
 • handicap – handicap punktowy na kwartę/połowę/cały mecz
 • poniżej/powyżej (under/over) – ilość punktów w meczu
 • h2h (head-2-head) – typ, który zawodnik zdobędzie więcej punktów/zbiórek/asyst w trakcie spotkania

Tenis ziemny

 • 12 – zwycięzca spotkania
 • handicap – handicap gemów/setów na dane spotkanie
 • poniżej/powyżej (under/over) – liczba gemów w meczu
 • dokładny wynik – dokładny wynik w setach

Sporty zimowe

 • zwycięzca – typ na zwycięzcę zawodów
 • h2h (head-2-head) – typ na zwycięzcę z danej pary

Żużel

 • 12 – rezultat meczu
 • handicap – handicap na liczbę punktów w końcowym rezultacie spotkania
 • h2h (head-2-head) – który z zawodników zdobędzie więcej punktów w spotkaniu

Sporty motorowe

 • zwycięzca – zwycięzca zawodów
 • h2h (head-2-head) – typ na zwycięzcę z danej pary

Zakłady specjalne
Bukmacherzy w swojej ofercie mają jeszcze tzw. zakłady specjalne. Są to zakłady z poza obrębu sportu, a dotyczą najczęściej wydarzeń polityczno-kulturowych. Polscy bukmacherzy udostępniają zakłady specjalne poczynając od typowania zwycięzcy w wyborach prezydenckich, kończąc na przewidywaniu, która para odpadnie w najbliższym odcinku "Tańca z gwiazdami".

Nadszedł więc czas, aby przybliżyć Wam podstawowe strategie w grze u bukmachera. Nie chcemy przecież stracisz swoich pieniędzy po dwóch dnia gry, czyż nie? Na początku jednak bardzo ważna kwestia. Zakłady bukmacherskie to nie jest czysta forma hazardu. A wielu ludzi tak uważa. Otóż stawiając zakład to od nas zależy, jak duże będzie prawdopodobieństwo wygranej. Nie można porównywać zakładów bukmacherskich do ruletki, gdzie przed losowaniem nie możemy stwierdzić, który numer wypadnie, ani określić w żaden sposób, który numer ma większe szanse na wylosowanie. Graczy bukmacherskich należy raczej porównać do graczy giełdowych. A Ci przecież nie są nazywanie hazardzistami. To w jakim stopniu wyeliminujemy losowość typując u bukmachera zależy przede wszystkim od nas. W celu zwiększenia szansy wygranej typerzy stosują różnego rodzaju analizy, przeglądają statystyki, a przede wszystkim wykorzystują wieloletnią wiedzę na temat specyfiki dyscypliny, której wynik zdarzenia starają się poprawnie wytypować. Radzę też nie liczyć na "złote systemy" oferowane w internecie, bo takowych złotych systemów nie ma – najlepiej o tym świadczy fakt, że bukmacherzy cały czas doskonale prosperują i im się to opłaca.

Pierwszą z podstawowych strategii gry jest typowanie singli, czyli zakładów pojedynczych (jedno zdarzenie na kuponie). Ten sposób jest polecany przez dużą grupę typerów, którzy dzięki zakładom bukmacherskim zarabiają na codzień. Do tego sposobu gry potrzeba wiele cierpliwości, bo jednym zakładem nie zgarniemy fortuny, a wielu graczy właśnie tak by chciało, ale to także w zdecydowanej większości przypadków ich gubi. Zauważalny zysk gra singlami przynosi dopiero po oddaniu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset typów. Dopiero wtedy można stwierdzić, czy ten system przynosi nam oczekiwane zyski. Niektórzy bukmacherzy grają na zasadzie różnicowania stawkowania – stawka, jaką przeznaczają na zakład zależy od wyliczonego przez nich prawdopodobieństwa. Drugim rodzajem jest gra przy użyciu "płaskiej stawki", czyli na każde typowane zdarzenie przeznaczamy taką samą kwotę. Każdy z tych dwóch rodzajów ma swoje plusy i minusy, ale i tak podstawa jest jedna – solidne analizowanie spotkań i trafne typy, które gramy po opłacalnych kursach. Do obliczenia opłacalności używamy wzoru p*k>1, ale o nim dowiemy się w oddzielnym artykule. Osobiście do gry singlami polecam bukmachera Pinnacle. Nie jest on dostępny w języku polskim, ale bukmacher ma ustaloną wyjątkowo niską marżę, kursy są atrakcyjne, ale nie ma możliwości zawierania zakładów złożonych.

Drugą strategią jest gra przy użyciu właśnie zakładów złożonych. Tą metodę wybiera ogromna większość grających, ale trzeba też podkreślić, że 99% z tych ludzi nie odnosi wymiernych zysków w dłuższym okresie czasu, a to właśnie na tym polega sztuka gry u bukmachera. Metodę gry zakładami złożonymi wybierają osoby początkujące, które nie mają dużych funduszy na grę lub grają tylko dla przyjemności, a zyski mają dla nich mniejsze znaczenie. Oczywiście są osoby, które na takich zakładach zarabiają. Jest to nieco trudniejsze niż w grze singlami, ale jeżeli zyski już przyjdą, to są przeważnie większe niż przy grze singlami. Dlaczego tak trudno jest zarobić na zakładach złożonych? Grając kilka lub kilkanaście zdarzeń na kuponie zdecydowanie spada prawdopodobieństwo, że nasz zakład będzie trafiony. Każdy kolejny typ dołożony do kuponu zmniejsza prawdopodobieństwo wygranej. Jednak jeżeli wygramy, to i wygrana automatycznie jest większa. Każdy typer musi jednak wiedzieć, że przy graniu zakładów AKO (czyli zakładów złożonych) dużo łatwiej, niż przy grze singlami, trafić na czarną serię. Jeżeli nie zachowamy wówczas rozwagi, to nawet w kilka godzin możemy stracić pieniądze, na które pracowaliśmy kilka miesięcy.

Ostatnią strategią, którą tutaj opiszę (rzecz jasna nie ostatnią, która jest przez graczy stosowana) jest progresja. To właśnie wokół niej jest chyba najwięcej kontrowersji. Wielu znanych graczy twierdzi, że progresja to zwykły "pic na wodę", jednak są też głosy, że można na niej regularnie zarabiać. Na czym polega progresja? Wybieramy sobie stały kurs, na który gramy. Przeważnie jest to kurs na 3 i typ na remis, ale można też ustalić, że będziemy zawsze stawiać zakład kombinacyjny o konkretnym kursie. Na początku stawiamy kwotę równą 1 jednostce. Jeżeli zakład okaże się nietrafionym, to stawkę na drugi etap dobieramy tak, aby ewentualna wygrana pokryła straty, które ponieśliśmy na pierwszym etapie oraz przyniosła pewien zysk. Jeżeli i drugi zakład będzie chybiony, to tak samo czynimy na trzecim etapie, tyle, że wygrana musi pokryć straty poniesione nie tylko na drugim, ale i na pierwszym etapie. I tak do skutku … no właśnie. Musimy liczyć się z możliwością, że w końcu zabraknie nam środków na zagranie kolejnego etapu. Jest to główna wada progresji. Dlatego też grając progresję trzeba najpierw dokładnie zastanowić się, jaką taktykę obierzemy, bo to właśnie od tego może zależeć stan naszego konta w przyszłości. Po zakończeniu jednej sesji progresji, zaczynamy kolejną.

Oczywiście zakłady bukmacherskie pozwalają na łączenie wielu systemów jednocześnie. Jednak do wszystkich należy mieć odpowiednią widzę, a także środki finansowe.

Na koniec poradnika chciałbym przeprosić serdecznie tych wszystkich, którzy spodziewali się od razu złotego środka na ogromne wygrane. Przykro mi, że Was zawiodłem, ale ten poradnik zawiera jedynie podstawy, których znajomość niezbędna jest do rozpoczęcia swojej przygody z zakładami bukmacherskimi. Jeżeli ktoś liczy na to, że w jednym artykule można zawrzeć idealną receptę na wygrane u bukmacherów, to muszę go rozczarować – nigdzie takiego nie znajdzie. Na tym portalu znajdziecie wiele artykułów na temat bukmacherstwa oraz taktyk, jakie można obrać przy grze. Jest to jedynie pomoc – wybór taktyki gry należy do Was i to także od Was zależy, czy w tej dziedzinie będziecie odnosić sukcesy. Redakcja portalu zrobi wszystko, aby pomóc Wam w pokonaniu bukmachera, ale gwarancji nigdy nie ma. Polecam jednak cierpliwość, ponieważ to właśnie ta cecha jest jedną z niezbędnych do wygrywania w zakładach bukmacherskich. Osoba niecierpliwa prędzej czy później skazana jest na dotkliwą porażkę. W następnych artykułach znajdziecie wiele porad – o tym, jakich błędów się wystrzegać, jak grać, na co zwracać uwagę. Na początku Waszej przygody z bukmacherką chciałbym życzyć Was, czytelnikom naszego portalu, ale przede wszystkim typerom sukcesów w walce z bukmacherem … walce bardzo nierównej. Powodzenia!


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.