Słownik typera

Słownik typera

AKO (zakłady akumulowane)
Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów gry, w którym obstawiamy przynajmniej dwa zdarzenia na jednym kuponie. W zakładach akumulowanych kursy na poszczególne zdarzenia mnożone są przez siebie, dlatego poprawne wytypowanie wszystkich zdarzeń często daje nam bardzo duży zysk w stosunku do postawionej stawki. Należy jednak pamiętać, że im więcej zdarzeń obstawimy na jednym kuponie, tym ponosimy większe ryzyko porażki.

Draw no bet (remis nie ma zakładu)
Jest to zakład, w którym mamy do wyboru tylko dwie możliwości – wygraną gospodarzy i wygraną gości. W przypadku remisu bukmacher zwraca nam stawkę.

EVENS
Kurs, w którym wygrana jest równa stawce (2.00).

FIX
Mecz, w którym zostały ustawione niektóre wydarzenia lub końcowy rezultat. O spotkaniach, które zostały "wydrukowane", rzadko dowiadujemy się przed ich rozegraniem, ponieważ informacje o takich meczach są znane tyle wąskiej grupie osób. Szansa, że znajdziemy jakikolwiek przeciek w sieci jest znikoma, dlatego do ewentualnych fixów należy podchodzić z dystansem.

HANDICAP
Ten typ zakładu polega na sztucznym wyrównywaniu szans silniejszego lub słabszego zespołu. Handicap warto grać, gdy rywalizują ze sobą drużyny, które znacznie różnią się klasą. Wyrównuje się wówczas szanse np. odejmując drużynie silniejszej jednego gola (-1) lub dodając bramkę słabszemu zespołowi (+1).

INSIDER (przeciek)
Informacja, które przeciekła z wiarygodnego źródła (np. piłkarza danej drużyny) i może mieć duże znaczenie dla losów meczu.

ODDSMAKER
Osoba odpowiedzialna za wystawianie kursów na zdarzenia.

ODDS AGAINST
Kurs wyższy niż 2.00. Wygrana jest większa niż stawka.

ODDS ON
Kurs niższy niż 2.00. Wygrana jest mniejsza niż stawka.

PEWNIAK
Inaczej bankier. Typ na drużynę, która jest zdecydowanym faworytem i jesteśmy pewni jej zwycięstwa. W rzeczywistości oczywiście nie ma pewniaków, ponieważ nawet najsłabszy zespół może pokonać najlepszy.

PICK
Zakład, w którym żadna drużyna nie jest typowana jako faworyt.

PODWÓJNA SZANSA
Zakład, w którym obstawia się dwa z trzech możliwych wyników: wygraną lub remis gospodarzy, wygraną lub remis gości i wygraną gospodarzy lub wygraną gości.

PUBLIC BET
Spotkanie, które z jakiegoś powodu jest bardzo popularne i masowo obstawiane. W takim przypadku bukmacherzy zazwyczaj obniżają kursy na dane zdarzenie, a nawet wycofują swoją ofertę.

PUSH
Zakład nierozstrzygnięty, w którym nie ma zwycięzcy, a obstawiona stawka zostaje nam zwrócona.

SINGIEL (zakład pojedynczy)
Jest to pojedynczy zakład, w którym obstawiamy tylko jedno zdarzenie. Jest to najmniej ryzykowany sposób gry, dlatego wygrane nie są tak wysokie jak w przypadku zakładów akumulowanych. Osoby, które grają single stawiają zazwyczaj duże kwoty i żeby zminimalizować ryzyko podpierają się remisami.

STAWKA
Suma pieniędzy, za którą obstawiamy dany zakład.

SUREBETY
Jedyne zakłady, które gwarantują nam wygraną. Bez względu na rezultat obstawianego wydarzenia zawsze notujemy niewielki zysk, ponieważ typujemy wszystkie jego możliwości (np. 1, X i 2). Zarabiamy dzięki różnicy kursów na dany typ u kilku bukmacherów.

UNDERDOG
Zespół teoretycznie słabszy, który zdaniem bukmacherów ma mniejsze szanse na wygraną od rywala.

VALUEBET
Zakład, który według naszych szacunków ma większą szansę zwycięstwa niż według bukmachera.

ZAKŁAD DOKŁADNY WYNIK
Jak sama nazwa wskazuje, żeby wygrać musimy wytypować dokładny wynik końcowy meczu.

ZAKŁAD POŁOWA CZASU/PEŁNY CZAS
Musimy trafnie wytypować rezultat meczu do przerwy oraz ostateczne rozstrzygnięcie (np. X-X, czyli: remis do przerwy – remis na koniec meczu). Jest to niezwykle ryzykowny zakład (mamy 9 różnych możliwości), dlatego możemy na nim sporo zarobić.

ZAKŁAD UNDER/OVER
Jest to zakład, w którym obstawiamy liczbę bramek, które padną w trakcie meczu. Najczęściej spotykane zakłady to under 2,5 (wygrywamy, jeśli suma bramek w meczu nie będzie większa niż dwa, czyli np. 1:1, 0:1) oraz over 2,5 (wygrywamy, jeżeli w meczu padną więcej niż dwa gole, czyli np. 2:1, 3:3) .


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.