Zakłady bukmacherskie – co to? na czym polegają?

Zakłady bukmacherskie w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Jest wielu kibiców sportu, który wrzucają kilka złotych na dany zakład dla większych emocji podczas oglądania, ale co raz więcej osób próbuje zrobić z tego stały zarobek. W naszym kraju mamy do wyboru kilkanaście legalnie działających firm bukmacherskich, gdzie każda ma swoje zalety oraz wady. Jeżeli jesteś początkujący i zastanawiasz się co to w ogóle są te zakłady bukmacherskie to wyjaśnię to za chwilę.

Czym są zakłady bukmacherskie?

Zakłady bukmacherskie mówiąc prostym językiem to zakład między tobą, a firmą bukmacherską. Przykładowo jest mecz Polska kontra Niemcy. Bukmacher wystawia na to kursy, które zależne są od tego jakie dana drużyna ma szansę na zwycięstwo. Im większe szanse na wygraną daje bukmacher drużynie tym kurs jest niższy. Na przykład kursy rozkładają się 1.20 na jedną drużynę, 3.30 na drugą drużynę i 2.50 na remis. Z kursów jasno wynika, że pierwsza drużyna jest ogromnym faworytem. Jeżeli postawimy sto złotych na pierwszą drużynę to wygramy sto dwadzieścia złotych (minus 12% podatku) i analogicznie działa to z innymi kursami. Oczywiście w takim wypadku najważniejsza jest analiza, ponieważ bukmacherzy często się mylą, a faworyt na papierze nie zawsze musi wygrywać. Na forach w tej tematyce często możemy poczytać typy dnia. Warto to robić, ponieważ często po takiej lekturze będziemy wiedzieć na co zwracać uwagę w naszej analizie. Oczywiście nie musimy się takimi typami sugerować, ale warto mieć je na uwadze, ponieważ analizy często piszą świetni, doświadczeni gracze.

typy dnia

Fot. wee dezign / shutterstock.com

Rodzaje zakładów bukmacherskich

Zakładów bukmacherskich jest całe mnóstwo. Oczywiście podstawowym zakładem jest zwycięzca danego spotkania. W każdej dyscyplinie sportowej mamy jednak cały szereg dodatkowych zakładów. Na przykład w piłce nożnej możemy obstawiać ilość rzutów rożnych, żółtych kartek, zakład na to ile padnie goli czy nawet kto pierwszy strzeli bramkę. Tak samo jest w innych sportach. Możemy obstawiać ilości zdobytych punktów, ilości setów czy dokładne wyniki. Zdarzenia na kuponie możemy łączyć i obstawiać kilka spotkań na jednym kuponie. Zwiększa to naszą potencjalną wygraną, ponieważ kursy spotkań się mnożą, ale nasza szansa na wygraną spada, ponieważ musimy trafić większą ilość zakładów.

Zarządzanie budżetem

Jeżeli chcemy skutecznie grać to prócz świetnych analiz musimy mądrze zarządzać naszym budżetem. Nie powinniśmy obstawiać spotkań za więcej niż 10% naszego budżetu. Spowodowane jest to tym, że gdybyśmy mieli czarną serię to ciągle mamy budżet na nowe zakłady. Pamiętaj też, żeby grać za pieniądze, które możesz stracić. Mimo najlepszych analiz nie da się przewidzieć wszystkich wyników spotkań i często zakłady kończą się porażką. Nie zapożyczaj się na grę! Każdy bukmacher ma możliwość ustawienia limitów więc jeżeli masz z tym problem to możesz ustawić sobie dziennie czy tygodniowe limity na grę. Warto też obstawiać tylko te zdarzenia na których się znać. Jeżeli chcesz skutecznie wygrywać to nie graj więcej niż 3 zdarzenia na jednym kuponie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.