Carpathia Cup 2020

W dniach 1-2 lutego (czyli w pierwszy lutowy weekend) 2020 roku Hala Sportowa w Rzeszowie będzie gościć zawodników z całego świata, którzy wezmą udział w prestiżowej imprezie dla wszystkich miłośników karate – jest nią Międzynarodowy Turniej Karate Carpathia Cup 2020. Będzie to już dziesiąta edycja tej niezwykle interesującej i emocjonującej imprezy, jeśli więc mieszkasz w stosunkowo niewielkiej odległości od Rzeszowa, to naprawdę powinieneś rozważyć zorganizowanie sobie wypadu do tego miasta w ten lutowy weekend.

Karate to popularny sport walki, zarówno do uprawiania amatorskiego, profesjonalnego, jak i nawet znalazło sobie swoją niszę na komputerach i telefonach komórkowych – z łatwością możemy znaleźć na przykład gry komputerowe lub darmowe gry slot na smartfony o takiej tematyce.

Wystarczy wspomnieć na przykład legendarną już grę World Karate Championship dostępną w latach 80. na komputerach ośmiobitowych, która zapoczątkowała szał na komputerowe odwzorowanie sportów walki! A jeśli chciałbyś się dowiedzieć bliżej, co też może wydarzyć się w Rzeszowie w lutym, to zapraszamy do lektury naszego dzisiejszego artykułu.

Czego można się spodziewać po Carpathia Cup 2020?

Przede wszystkim musimy podkreślić tutaj fakt, że turniej rzeszowski zostanie zorganizowany dla dwóch odmian tej wspaniałej dyscypliny – kumite i kata. Jeśli nie jesteś zbytnio zorientowany w znaczeniu obu tych terminów, to za moment Ci je w skrócie zaprezentujemy.

• Kumite jest to odmiana oznaczająca walkę w pełnym kontakcie. W przypadku rzeszowskiej imprezy będzie to kumite full-contact, ale przy pełnym korzystaniu z ochraniaczy na ciało. W sporcie chodzi przecież o rywalizację, a nie odniesienie kontuzji, nieprawdaż?
• Kata to termin oznaczająca z góry założone formy wyprowadzania ataku, kontrataku oraz przyjmowania pozycji obronnych. Mistrzowie tej odmiany traktują ją jako odrębny język, zatem zawody w odmianie kata nie są typową walką, ale raczej pokazem umiejętności opanowania poszczególnych technik, postaw lub ruchów. Jest to więc idealna opcja do obserwowania, jeśli ktoś nie przepada za walką samą w sobie na ringu, ale woli podziwiać sprawność fizyczną i precyzję poszczególnych pozycji.

Warto także zwrócić uwagę na to, że na pierwszy dzień turnieju Carpathia Cup 2010 przewidziana została rywalizacja w odmianie kumite, natomiast dla kata przeznaczony został cały drugi dzień tego turnieju. Zakłady związane z tym wydarzeniem możemy obstawiać u legalnych bukmacherów. Niektórzy z nich mają szeroką ofertę m.in. STS, gdzie czeka na nas darmowy bonus na start. 

Co jeszcze warto wiedzieć o Carpathia Cup 2020?

Biorąc pod uwagę dotychczasowe dziewięć edycji, można spodziewać się naprawdę doskonałego poziomu sportowego imprezy. Dość wspomnieć o tym, że w styczniu 2019 roku, w poprzedniej edycji turnieju wystartowało ponad 700 zawodników z całego świata – w gronie uczestników byli między innymi zawodnicy z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Bułgarii, Hiszpanii, Brazylii, Australii i rzecz jasna Japonii. A to gwarantuje naprawę najwyższy poziom.

Zawodnicy startujący w turnieju zostaną podzieleni na grupy w zależności od swojego wieku oraz masy ciała, a także oczywiście płci. Dyrektorem turnieju będzie sensei Janusz Wiśniewski, a funkcję sędziego głównego obejmie shihan Krzysztof Brzozowski. A jeśli nie orientujesz się zbytnio w personaliach dla tej dyscypliny sportowej, to wspomnimy tylko, że są to naprawdę wybitne postaci w polskim karate.

Ogólnie rzecz biorąc – na początku lutego 2020 roku naprawdę warto odwiedzić Rzeszów i koniecznie w trakcie tej wizyty zajrzeć do Hali Sportowej przy ulicy Podpromie 10, bo międzynarodowy turniej karate Carpathia Cup 2020 jest czymś, czego pod żadnym pozorem nie można przegapić!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.