Kto ma szanse zostać Królem Strzelców Mistrzostw Świata w Katarze?

Mistrzostwa Świata w Katarze, mimo nietypowego terminu już stają się faktem. Jaką formę przygotowały reprezentacje? Jakie rozstrzygnięcia zapadną i kto nas najbardziej zaskoczy? To najczęściej stawiane pytania. Wśród nich to, kto zostanie królem strzelców Mundialu? Historia piłkarskiego czempionatu pokazała nie raz, że nic nie jest oczywiste przed rozgrywkami.

Piłkarskie mistrzostwa zawsze budzą ogromne emocje. Te zwyczajne, jakich doświadczają zwyczajni kibice, jak i te związane z marketingiem czy zakładami. Tej rangi zawody rządzą się jednak swoimi prawami. Przewidywania nie zawsze pokrywają się z ostatecznymi rezultatami. Po tak wymagającej selekcji należy oczekiwać, że każda ekipa przygotowała na Katar wszystko co najlepsze. Oprócz podstawowego pytania, która reprezentacja odbierze puchar, zawsze wiele emocji budzi rywalizacji o tytuł Króla Strzelców.

Historia pokazuje, jak łatwo jest się przeliczyć w przewidywaniach. Przeglądając statystyki widzimy niezwykłą różnorodność narodową i brak powtarzalności w tej dziedzinie. Któż mógł przypuszczać, że np. mało rozpoznawalnemu Rosjaninowi Olegowi Salenko uda się sięgnąć po koronę z taką łatwością w 1994 roku?

Czy Robert Lewandowski ma szanse na Złotego Buta?

Polscy kibice zapewne liczą na triumf Roberta Lewandowskiego. Te oczekiwania nie są pozbawione podstaw. Świadczą o tym przede wszystkim indywidualne wyniki naszego najlepszego snajpera. Bukmacherzy jednak nie są aż tak pozytywnie nastawieni do zdobycia złotego buta przez Polaka. Firma Superbet na to, że Lewandowski zostanie Królem Strzelców wystawiła kurs 5.50. Należy dodatkowo obiektywnie wziąć pod uwagę, że nie zależy to wyłącznie od niego. Na indywidualny sukces decydujący wpływ ma jednak postawa całego zespołu, jak ilość okazji do zdobywania bramek czyli ilość rozegranych meczów.

Na Mundialu nie należy lekceważyć nikogo. Są to wszak najlepsi z najlepszych. Bywa tak, że przypadkowa kontuzja pewniaka daje szansę i mobilizuje zawodników z ławki. Wielokrotnie tak zwani zmiennicy potrafili wykorzystać swoją szansę.

Kto jest faworytem?

Patrząc na listę potencjalnych kandydatów do korony bierzemy pod uwagę przede wszystkim tych strzelców, którzy obecnie są w najwyższej formie. Czy klasyfikacja w statystyce Złotego Buta okaże się potwierdzeniem aktualnych przewidywań? Odpowiedź uzyskamy po turnieju. Jednak opieranie się na konkretnych statystykach nie jest pozbawione sensu.

Bukmacher Totalbet największe szansę wśród pretendentów daje Harremu Kane z reprezentacji Anglii. Żaden świadomy kibic nie pominie w tym gronie również Kiliana Mbappe. To typowy turniejowy strzelec. Może się również okazać, że podobnie jak w 2010 roku tron podzieli kilku piłkarzy.

Poza wybitnymi strzelcami ze starego kontynentu nie można zapominać o takich indywidualnościach jak Lionel Messi czy Neymar. Dla pierwszego to ostatnia okazja do zaakcentowania swojego kunsztu, zaś drugi ciągle czeka na spektakularny występ w imprezie najwyższej rangi.

Piłkarski świat czeka również na nowe objawienia. Młodzi piłkarze są świadomi ogromnej szansy przed jaką stają. Zatem, te mistrzostwa mogą obfitować w wiele niespodzianek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.