Nowy sezon Formuły 1 od marca – gdzie oglądać?

Start nowego sezonu Formuły 1 zbliża się wielkimi krokami. Nadchodzące wyścigi wzbudzają większe emocje wśród Polskich fanów niż w ostatnich latach.

Oczywiście powodem tak dużego zainteresowania Formułą 1 jest powrót Roberta Kubicy do wyścigów. Polski zawodnik po wielu latach powróci na tory F1 jako główny kierowca drużyny Williams.

Kubica w Formule 1

Wiadomości o powrocie Kubicy do Formuły 1 pojawiały się w mediach od wielu lat ale w tym roku plotki te stały się faktem. Jedyny Polak w historii wyścigów F1 powróci na tor jako główny kierowca a pierwszy wyścig z udziałem Kubicy odbędzie się 17 marca.

Robert Kubica został kierowcą teamu Williams F1 Racing. Jest to brytyjski zespół którego kierowcu od wielu lat biorą udział w wyścigach Formuły 1. Od 2014 roku bolidy Williamsa konstruowane są na silnikach Mercedesa. Powrót Kubicy został oficjalnie ogłoszony pod koniec listopada 2018 roku. Tydzień po ogłoszeniu informacji o tym, że Kubica będzie jednym z dwóch głównych kierowców w sezonie 2019, ogłoszono również że PKN Orlen został sponsorem zespołu.

Formuła 1 gdzie oglądać F1 w TV sezon 2019?

Prawa telewizyjne do transmitowania wyścigów Formuły 1 na żywo na terenie Polski posiada grupa telewizyjna Eleven Sports. Jak już zostało zapowiedziane, kanał Eleven Sports na żywo będzie pokazywać wszystkie wyścigi Formuły 1, kwalifikacje a także treningi rozpoczynające każde Grand Prix. Dziennikarze Eleven Sports zapowiedzieli również, że w ramach transmisji dostępne będzie również studio, specjalne programy publicystyczne, artykuły i felietony dotyczące Roberta Kubicy, wyścigów i innych tematów związanych z Formułą 1.

Kanał Eleven Sports na żywo można oglądać za pośrednictwem wielu platform telewizyjnych a także online. Kanały z grupy Eleven dostępne są u wielu operatorów satelitarnych i kablowych a także za pośrednictwem kilu platform dostępnych w internecie. Najpopularniejszą z platform jest portal Player+, w którym za miesięczny dostęp do kanałów Eleven Sports należy zapłacić 15 złotych.  Po wykupieniu usługi, użytkownik otrzymuje dostęp do wszystkich transmisji które oferowane są na kanałach Eleven w tym także wyścigi Formuły 1.

Formuła 1 sezon 2019

Sezon rozpocznie się w połowie marca w Australii. Pierwszy wyścig został zaplanowany na 17 marca ale  już dwa dni wcześniej będzie można oglądać treningi z udziałem wszystkich zespołów, w tym również drużyny Roberta Kubicy. W marci i kwietniu na fanów Formuły 1 czekają wyścigi w Bahrajnie i Chinach. Pod koniec kwietnia F1 rozpocznie serię wyścigów w Europie, które potrwają aż do września. W tym czasie Formuła 1 odwiedzi między innymi Francję, Hiszpanię, Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy.

We wrześniu wyścigi przeniosą się do Azji a następnie do Ameryki Północnej i Południowej. Sezon zakończy się 1. grudnia wyścigiem o Grand Prix Abu Zabi. W sumie na cały 2019 rok zaplanowanych zostało 21 wyścigów.

W sezonie 2019 do startu zgłosiło się 10 zespołów, a każdy z nich reprezentowany będzie przez dwóch głównych kierowców i ewentualnych kierowców rezerwowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.