PBN 7: Karta walk czerwcowej gali

Lokalni sympatycy boksu długo musieli wyczekiwać na kolejną galę z serii Polsat Boxing Night, lecz w końcu się doczekają następnego wieczoru z najulubieńszymi rodzimymi pięściarzami. Już 24. czerwca w Gdańsku odbędzie się gala PBN oznakowana numerem „7”.

Seria Polsat Boxing Night przez niemało lat cieszyła się wyraźnym zamiłowaniem, najczęściej ze względu na bijatyki Tomasza Adamka, który na galach przygotowywanych przez telewizję Polsat walczył z Andrzejem Gołotą (była to pierwsza w historii gala PBN), a również z Arturem Szpilką (8. sierpnia 2014 roku), Przemysławem Saletą (26. września 2015 roku), oraz również Erikiem Moliną (2. kwietnia 2016 roku).

W konfrontacji wieczoru na czerwcowej gali zobaczymy po raz następny Tomasza Adamka. Oponentem Naszego specjalisty będzie Nowozelandczyk Solomon Haumono, który może pochwalić się rekordem 24 zwycięstw, 2 remisów a także 3 przegranych. Zasłużony „Góral” przedstawia za sobą aż 55 konkurencji na ringach bokserskich i aż 50 wygranych starć.

Adamek po niezapomnianej przegranej z Witalijem Kliczko w 2011 roku, stoczył 9 bijatyk. Początkowo prezentował dużą sprawność zwyciężając m.in. z Nagy Aguilerą, Eddie Chambersem, Travusem Walkerem i Stevem Cunninghamem. W 2014 roku nadto silny na Polaka okazał się Vyacheslav Glazkov, który triumfował poprzez jednogłośną decyzję sędziów.

Uznany „Góral” wrócił natomiast wyjątkowo szybko na ring właśnie na gali Polsat Boxing Night online, a oponentem był Artur Szpilka. Na gali w Krakowie lepszy okazał się „Szpila” i zdetronizował starego już rekordzistę.

Kolejnym przeciwnikiem Adamka na gali PBN w Łodzi był Przemysław Saleta. W tejże rywalizacji niepodważalnym faworytem był „Góral” i nie zawiódł kibiców – zwyciężył z Saletą po technicznej decyzji arbitrów.

W 2016 r na kolejnej gali Polsat Boxing Night tworzonej znów w Krakowie, Adamek stoczył potyczkę z Erickiem Moliną. Niestety pięściarz z Ameryki północnej wykazał się wyraźnie szybszy i pokonał Adamka. Molina po zwycięstwie nad Adamkiem otrzymał potężną szansę konfrontacji o mistrzowski pas kategorii ciężkiej IBF.

Najbliższy oponent Adamka to 41-letni pięściarz, który w ostatnim okresie wygrywał mnóstwo konkurencji, choć w ostatniej spośród nich skapitulował poprzez techniczny nokaut z obowiązującym czempionem WBO kategorii ciężkiej Josephem Parkerem. Konfrontacja ta była jednakowoż szansą dla Haumono na pozyskanie mistrzowskiego pasa WBO Oriental. Tomasz Adamek – Solomon Haumono online to z pewnością wspaniała szansa na zobaczenie interesującej bójki dwóch fachowych pięściarzy. Czy Polak pokona rywala? Przekonamy się już pod koniec czerwca na gali w Gdańsku.

Na gali w Gdańsku zaboksują dodatkowo między innymi Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO), Ewa Brodnicka (12-0, 2 KO) a także Mateusz Masternak (38-4, 26 KO).

Głowacki to współcześnie niezaprzeczalnie jedna z najsłynniejszych gwiazd polskiego pięściarstwa. Polak ma za sobą 27 batalii, w których aż w 26 triumfował. Przed rokiem po wyjątkowej serii 26 wygranych wojen, Polak stanął przed szansą wygrania mistrzowskiego pasa WBO w wadze junior ciężkiej/lekkociężkiej. Wtedy skuteczniejszy okazał się Oleksandr Usyk, który przewyższył krajowego czempiona przez bezsprzeczną decyzję sędziów. Rywalem Głowackiego z pewnością będzie jeden z najpopularniejszych pięściarzy w jego kategorii wagowej. Bitwa ta ma odnowić Głowackiemu perspektywy na kolejną konkurencję o mistrzowski pas, który cały czas należy do Usyka.

Ewa Brodnicka to absolutna mistrzyni, która do tej pory zwyciężyła wszelkie stoczone konfrontacje. W najbliższej konfrontacji, która odbędzie się 13. maja w Częstochowie, przeciwniczką Polki będzie Irma Balijagic Adler. Kreatorzy Polsat Boxing Night nie wykazali jeszcze jaka zawodniczka będzie kontrkandydatką Brodnickiej, jednak także w bieżącym przypadku należy się spodziewać dużego nazwiska.

Kolejny Polak jaki rywalizować będzie w Gdańsku to Mateusz Masternak, który w własnej karierze miał już niemało dużych szans na nabycie mistrzowskich pasów w kategorii junior ciężkiej/lekkociężkiej, aczkolwiek w poprzedniej z nich skapitulował z Tonym Bellew’em na gali w Londynie w 2015 roku. W minionych dwóch konkurencjach Masternak triumfował na galach w Polsce z Erikiem Fieldsem oraz Alexandrem Kubichem, czym odbudował nadzieje obserwatorów na powrót do środowiska najsolidniejszych bokserów. Konkurentem Masternaka będzie 32-letni Ismayl Sillah.

Na gali zobaczymy jeszcze jedną konkurencję, jednak autorzy nie wyjawili nazwiska żadnego spośród nich. Trzeba jednakże spodziewać się dwóch zawodników, którzy dadzą dużą bitwę pod względem sportowym i będą atrakcyjnym wprowadzeniem do czterech kluczowych starć wieczoru.

Pełna karta walk (stan na 15.05.2017):
Tomasz Adamek – Solomon Haumono (walka wieczoru)
Krzysztof Głowacki – rywal nieznany
Mateusz Masternak – Ismayl Sillah
Ewa Brodnicka – rywal nieznany
Łukasz Wierzbicki – Robert Tlatlik
Adam Balski – Vikapita Meroro
Norbert Dąbrowski – Roberte Talarek
Kod embed filmiku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.