Zakłady bukmacherskie – poznaj najważniejsze informacje!

0

Zakład bukmacherski jest to inaczej mówiąc transakcja między typerem a bukmacherem, w której gracz typuje dany mecz oraz przewiduje jego rezultat. Marka bukmacherska przyjmuje taki rodzaj zakładu natomiast po zamknięciu meczu rozlicza go jako zwycięski, przegrany, lub w niektórych przypadkach zwraca postawioną stawkę.

 

Od czego zależy wysokość wygranej?

Wysokość prawdopodobnej wygranej z danego zakładu uwarunkowana jest od dwóch składników – wielkości kwoty, jaką na poszczególny zakład oddaje gracz, a dodatkowo wielkość kursu, który został ustalony na dane wydarzenie przez firmę bukmacherską. Stawkę zawsze prezentuje klient i to on determinuje ile pieniędzy postawi na konkretny kupon. Kurs zaś jest subiektywnie regulowany przez określoną markę bukmacherską i stanowi część jej oferty. Bukmacherzy wielokrotnie przedstawiają bardzo podobne kursy na te same zdarzenia, ale różnice są zawsze, choćby minimalne – co należy sprawdzać i znajdować takiego bukmachera, jaki podaje największy kurs.

 

Zakład akumulacyjny

Jest rodzajem zakładu w którym użytkownik wybiera kilka wydarzeń jednocześnie i żeby wygrać, każde z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po których typuje się poszczególne mecze mnoży się wszystkie po kolei. Stanowi to szczególnie popularny kupon wśród debiutujących użytkowników, jacy stawiają wyjątkowo niską stawkę typując dużo meczów. Osiągalna wygrana jest wówczas niesamowicie duża, natomiast prawdopodobieństwo zwycięstwa pomniejsza się z każdym dodatkowym typowanym zdarzeniem. Grając w ów sposób warto zapoznać się z opiniami różnych innych typerów zaawansowanych, jacy umieszczają swoje obserwacje a także przewidywania na forum bukmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się niemało ciekawostek na temat danego zdarzenia oraz nie typować w ciemno. Wówczas zawierając np. dwa dobre zakłady, warto umieścić zakład akumulacyjny, bowiem prawdopodobieństwo wygrania jest duże a i potencjalna wygrana może być szczególnie interesująca.

 

Najpopularniejsze style zawierania zakładów

Na rynku bookmakerów online, najpopularniejsze firmy wyprzedzają się w tym jak dużo posiadają rodzajów i możliwości stawiania typów. Występują zawsze takie, które oferują wszelkie firmy ponieważ są najpopularniejsze wśród typujących. Zaliczyć wolno do nich: zakład na rezultat końcowy (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), zakład na ilość bramek w wydarzeniu (powyżej/poniżej pewnej wartości) czy handicap (użytkownik określa czy dana zespół wygra np. różnicą przynajmniej 1,5 bramki).

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Sportlive Corporation z siedzibą w Majuro, Marshall Islands.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne w celach marketingowych przez Sportlive Corporation z siedzibą w Majuro, Marshall Islands i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.