Zakłady bukmacherskie – poznaj najważniejsze informacje!

Zakład bukmacherski jest to inaczej mówiąc transakcja między typerem a bukmacherem, w której gracz typuje dany mecz oraz przewiduje jego rezultat. Marka bukmacherska przyjmuje taki rodzaj zakładu natomiast po zamknięciu meczu rozlicza go jako zwycięski, przegrany, lub w niektórych przypadkach zwraca postawioną stawkę.

 

Od czego zależy wysokość wygranej?

Wysokość prawdopodobnej wygranej z danego zakładu uwarunkowana jest od dwóch składników – wielkości kwoty, jaką na poszczególny zakład oddaje gracz, a dodatkowo wielkość kursu, który został ustalony na dane wydarzenie przez firmę bukmacherską. Stawkę zawsze prezentuje klient i to on determinuje ile pieniędzy postawi na konkretny kupon. Kurs zaś jest subiektywnie regulowany przez określoną markę bukmacherską i stanowi część jej oferty. Bukmacherzy wielokrotnie przedstawiają bardzo podobne kursy na te same zdarzenia, ale różnice są zawsze, choćby minimalne – co należy sprawdzać i znajdować takiego bukmachera, jaki podaje największy kurs.

 

Zakład akumulacyjny

Jest rodzajem zakładu w którym użytkownik wybiera kilka wydarzeń jednocześnie i żeby wygrać, każde z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po których typuje się poszczególne mecze mnoży się wszystkie po kolei. Stanowi to szczególnie popularny kupon wśród debiutujących użytkowników, jacy stawiają wyjątkowo niską stawkę typując dużo meczów. Osiągalna wygrana jest wówczas niesamowicie duża, natomiast prawdopodobieństwo zwycięstwa pomniejsza się z każdym dodatkowym typowanym zdarzeniem. Grając w ów sposób warto zapoznać się z opiniami różnych innych typerów zaawansowanych, jacy umieszczają swoje obserwacje a także przewidywania na forum bukmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się niemało ciekawostek na temat danego zdarzenia oraz nie typować w ciemno. Wówczas zawierając np. dwa dobre zakłady, warto umieścić zakład akumulacyjny, bowiem prawdopodobieństwo wygrania jest duże a i potencjalna wygrana może być szczególnie interesująca.

 

Najpopularniejsze style zawierania zakładów

Na rynku bookmakerów online, najpopularniejsze firmy wyprzedzają się w tym jak dużo posiadają rodzajów i możliwości stawiania typów. Występują zawsze takie, które oferują wszelkie firmy ponieważ są najpopularniejsze wśród typujących. Zaliczyć wolno do nich: zakład na rezultat końcowy (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), zakład na ilość bramek w wydarzeniu (powyżej/poniżej pewnej wartości) czy handicap (użytkownik określa czy dana zespół wygra np. różnicą przynajmniej 1,5 bramki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.