Co słychać w polskiej siatkówce?

0

Piłkarska Ekstraklasa już dawno jest w biegu, a dopiero niedawno ruszyły rozgrywki polskiej Plus Ligi. Siatkarze rywalizują o tytuł Mistrza Polski. Wygląda na to, że w tym sezonie do gry wróci zespół Skry Bełchatów. Górnicy przed rokiem strasznie zawiedli i utracili prymat w lidze. W sezonie 2013/2014 mają się poprawić. Uda im się ta sztuka?


Początek mają obiecujący. Po 8 kolejkach Skra plasuje się na 2 miejscu w tabeli, ustępując miejsca tylko Acceco Resovii. Najbliższa kolejka ligowa to raczej mecze faworytów ze skazanymi na porażkę średniakami rozgrywek. W sobotę Skra zamelduje się w Bydgoszczy, by zagrać z miejscową Delektą. I wydaje się być zdecydowanym faworytem. Gospodarze plasują się bowiem dopiero na ostatnim miejscu w tabeli Plus Ligi, a swoje pierwsze zwycięstwo odnieśli tydzień temu ogrywając Bielszczan.

Statystyka sprzyja Skry. Bełchatowianie w ostatnich latach 8 razy rywalizowali z Delektą i tylko raz ulegli Bydgoszczanom. A było to styczniu 2013, kiedy Bełchatowianie byli wyraźnie osłabieni. Odegrają się w kolejnym sezonie?

Trudno nie oczekiwać takiego rozstrzygnięcia. Skry musi przywieźć komplet oczek z Bydgoszczy i utrzymać pozycję wicelidera rozgrywek. Warto przy tym zwrócić uwagę na typ z handicapem. Typuję że Skra wygra spotkanie, nie oddając rywalom 2 setów. Ska-1,5 seta po kursie 1.50.

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.