O honor w Lidze Światowej

To już właściwie koniec marzeń o awansie polskich siatkarzy do turnieju finałowego Ligi Światowej. Miejsce w Final Four znajdą tylko 2 zespoły z grupy A, a aktualnie Polacy zajmują w niej ostatnie miejsce. Jest to pokłosie 4 porażek z rzędu w tej edycji Ligi Światowej. To katastrofalny bilans naszych siatkarzy ? trener Anastasi powołał zawodników bez formy, polska liga ma bowiem aktualnie przerwę.

Nie tłumaczy to jednak wyników, jakie osiągają nasi siatkarze. 4 mecze i 4 porażki. Wprawdzie 3 z nich skończyły się w wymiarze 2-3, tym samym Polacy mają już 3 oczka na swoim koncie. Z drugiej jednak strony wcale nie musi to napawać optymizmem ? czyżby nasi reprezentanci nie potrafili już utrzymać nerw na wodzy i w kluczowych setach łatwo przegrywają (5. Set -> 15-10, 15-11)?

Aktualnie w grze Biało-Czerwonych brakuje paru elementów. Nie ma klasowego atakującego ? Bartman mimo wszystko stara się, ale nie prezentuje takiej jakości, jaką należałoby oczekiwać od zawodnika na tej pozycji.

Drugim jest na pewno fatalna forma Kurka ? miał wcześniej za zadanie zdobywać punkty i być klasycznym killerem w zespole Anastasego, aktualnie jednak w ogóle nie przypomina siebie sprzed roku. Do tego dochodzi przeciętne przyjęcie w wykonaniu Ignaczaka i Winiarskiego oraz bardzo przewidywalne rozegraniu Żygadły. Ten ostatni imponuje tylko przy dobrym przyjęciu i zagraniach krótkiej piłki na środkowego.
Tym samym po 4 meczach Polacy mają na koncie 4 porażki: z Brazylią 1-3 i 2-3 oraz z Francją 3-2 i 3-2. Na koncie 3 oczka, tymczasem zespoły zajmujące aktualnie w grupie A miejsca premiujące udziałem w Final Four ? już 11 punktów. Tym samym zadanie awansu do najlepszej czwórki wydaje się być właściwie niewykonalne.

Przed Polakami zostały więc spotkania właściwie o honor. Najpierw zmierzą się u siebie w dwumeczu z Argentyną, a później zameldują się w Bułgarii. W mojej ocenie nasi w aktualnej dyspozycji nie mają szans w starciu z rozpędzonymi zawodnikami z Bałkan, ci w dwumeczach z Francją i Argentyną nie zanotowali jeszcze porażki. Z dorobkiem 11 oczek, 12 wygranych setów i 3 przegranych zajmują drugie miejsce w tabeli grupy A, ustępując Brazylijczykom tylko gorszym bilansem punktowym.

Jedyna nadzieja na komplet punktów w spotkaniach u siebie z drużyną z Ameryki Południowej. Argentyna zawsze leżała Polakom, choć w ostatnich latach wyraźnie poprawiła loty. Nie mniej jednak aktualnie w Lidze Światowej też notuje tendencję spadkową ? 6 spotkań to tylko 1 wygrana i 5 porażek. Dryzgocący jest jej bilans setowy ? tylko 5 wygranych setów i 16 przegranych! A na koncie taka sama liczba punktów jak u Polaków ? 3 oczka. Po drodze zaskakująca łatwa wygrana na inaugurację na wyjeździe z USA 1-3, a potem już same porażki ? z USA 3-1, 0-3 i 0-3 u siebie z Brazylią, a w poprzednim tygodniu z Bułgarią 3-0 i 3-1.

Postawią się też Polakom? A może to nasi wreszcie zanotują zwycięstwo w tegorocznej edycji Lidze Światowej?

Już teraz otwórz konto na Bet365 i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.