Lopez kontynuuje obraną drogę?

0

W II rundzie Wimbledonu znów nie przewiduję większych problemów z awansem Lopeza. Hiszpan podejmie w czwartek Mathieu a Francuz nie powinien mu zrobić większej krzywdy. Lopez może być jednym z czarnych koni rozgrywek i sprawić kolejną większą niespodziankę w zawodach. Na razie prym wiedzie Darcis, który wyeliminował w I rundzie Wimbledonu nr 1 rankingu ATP Nadala
Lopez jest wyższej sklasyfikowany w rankingu ATP ? na 32 miejscu przy 82 pozycji rywala.

Posiada z nim wprawdzie negatywny bilans bezpośrednich spotkań (tylko 3 wygrane Hiszpana na 8 spotkań), jednak nie przywiązywałbym do niego większej wagi. Panowie zagrają jutro bowiem na trawie, a tam Lopez czuje się całkiem nieźle.
Pokazał to we wtorek, kiedy to pewnie pokonał teoretycznie lepszego Simona 3-0. Po dobrym występie w Eastbourne, gdzie ostatecznie triumfował, jest jednym z moich faworytów do minimum ćwierćfinału. Notuje ostatnio całkiem niezłe tygodnie ? na Roland Garrosie też dotarł do 1/16 finału, gdzie uległ dopiero finaliście zawodów Ferrerowi.

Czwartkowy rywal Lopeza nie ma na swoim koncie takich osiągnięć. W ostatnich tygodniach dotarł tylko do ? finału słabo obsadzonych zawodów w Nicei, potem notował już same wpadki w I rundach turniejów. Od razu był eliminowany z zawodów Roland Garros, London Queen?s Club i z Eastbourne, i to wcale nie przez rywali z top rankingu ATP. We wtorek w I rundzie Wimbledonu poradził sobie z mało rozpoznawalnym Berankisem, ale i taki rywal był w stanie urwać mu seta.

W czwartek spodziewam się kolejnej wygranej Lopeza. Hiszpan nie powinien stracić teoretycznie nawet seta w starciu z takim rywalem.

Kurs na Lopeza wynosi 1.20, zaś za wygraną Mathieu Bet365 płaci 4.80.

Już teraz otwórz konto na Bet365 i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.