Polski ćwierćfinał?

0

Jeżeli w poniedziałek wszystko pójdzie dobrze, to wkrótce czeka nas polski pojedynek na wielkim szlemie. W 1/8 finału Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz podejmą teoretycznie słabszych rywali, stąd też ich bezpośredni pojedynek w kolejnej rundzie jest bardzo możliwy.

O ile o awans Janowicza zapewne nie ma się co martwić, to dużą niewiadomą stanowi Kubot. Polak sklasyfikowany w rankingu ATP na 130 miejscu podejmie w poniedziałek 111 w rankingu Mannarino. Ten wydaje się być w zasięgu Polaka, szczególnie po imponującym zwycięstwie w poprzedniej rundzie.

Tam Kubot dał popis, wyraźnie ogrywając Paire 3-0 mimo że nie był faworytem bukmacherów. Podsumowując, Łukasz nie stracił dotąd nawet seta na Wimbledonie. W I rundzie musiał pokonać Andreeva, a drugiej odsłonie jego rywal poddał spotkanie z powodu kontuzji. Mając jednak na uwadze dobre spotkanie z Paire ? w poniedziałek znów należy oczekiwać agresywnej gry Polaka lubiącego trawiastą nawierzchnię.

Jego poniedziałkowy rywal miał dotąd szczęśliwą drabinkę turniejową. Podobnie jak Polak, w II rundzie mógł odpocząć, jego rywal poddał bowiem spotkanie. W pozostałych starciach pewnie pokonał Austina Browna i Andujara. Rywale na pewno nie powalający na kolana, nie mniej jednak pewnie pokonani 3-0.

Polak musi sobie poradzić z Francuzem ? na pewno jest świadomy faktu, iż ten turniej znów może być przełomowy w jego karierze. Jeżeli w poniedziałek wygra a później w starciu z Janowiczem zaprezentuje się równie imponująco jak w starciu z Paire ? nie wykluczam rozwiązania, iż to Kubot znajdzie się w półfinale Wielkiego Szlema pokonując Janowicza. Póki co liczę na jego zwycięstwo w poniedziałek z Francuzem.

Kurs na Kubota wynosi 1.62, zaś za wygraną Mannarino bet365 płaci 2.20.

Już teraz otwórz konto na Bet365 i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.