Stosur jak w Osace?

0

W środowej odsłonie WTA Moskwa warto zwrócić uwagę na mecz Stosur. Australijka po wygraniu zawodów w Osace ma chrapkę na kolejne punkty do rankingu, ale jutro będzie o to trudniej niż w Japonii. Jej rywalką będzie Kanepi.


Stosur jest wyżej notowana w rankingu WTA ? na 19 miejscu przy 29 pozycji Kanepi. Posiada z nią negatywny bilans bezpośrednich spotkań ? jedyne dotąd starcie na nawierzchni trawiastej wygrała w 2010 roku Kanepi 0-2. Jak będzie w Moskwie?

W Rosji mecz zostanie rozegrany na innej nawierzchni, a ta ostatnio sprzyja Stosur. Australijka po niezłych zawodach w Cincinnati, gdzie dotarła do 1/16 finału, zawiodła na US Open odpadając w I rundzie. Natychmiast zrehabilitowała się jednak w Tokio, gdzie znów zaliczyła 1/16 finału ulegając niezłej na kortach twardych Safarovej. Ta sama zawodniczka odprawiła Stosur w I rundzie WTA Pekin. Na słabiej obsadzonych zawodach w Osace Australijka nie miała już sobie jednak równych i pewnie sięgnęła po laury zwycięzcy. Jak zaprezentuje się w Moskwie?

Tutaj od razu zagra z Kanepi. Estonka raczej lepiej wygląda na kortach trawiastych, co ma wydźwięk w ilości rozegranych spotkań na kortach twardych. Po Wimbledonie Kanepi stawiła się tylko na US Open i w Pekinie, gdzie odprawiły ją dwie pierwsze wyżej notowane rywalki.

Na niekorzyść Stosur działa fakt, iż ostatni mecz zagrała w niedzielę i to w zupełnie innej strefie czasowej. Trudno zatem oszacować, jak Stosur zareaguje na przeprowadzkę do Europy. Mając dodatkowo na uwadze fakt, iż od piątku do niedzieli codziennie grała spotkania typuję, że Estonka wygra minimum jednego seta.

Kurs na Kanepi wynosi 2.15, zaś za wygraną Stosur Betclic płaci 1.65.

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.