Przewodnik „must-read” po azjatyckich handicapach

Mając już pewną wiedzę o zakładach bukmacherskich jesteśmy wręcz zmuszeni poznawać coraz to nowsze pojęcia. Na zagranicznej platformie VOdds możemy spotkać się z terminem azjatycki handicap, który staje się podstawą zakładów bukmacherskich. Jesteśmy więc zmuszeni się nim dzisiaj zająć, ponieważ stanowi on podstawę do poprawnego funkcjonowania sferze typów i zakładów. Na czym on polega i jaka jest jego charakterystyka?

Azjatycki handicap – szczegóły mody prosto ze Wschodu

Mówiąc o azjatyckim handicapie trzeba przede wszystkim używać bardziej zrozumiałego języka, ponieważ terminologia bukmacherska jest często niezrozumiała dla zwykłych ludzi. Najlepiej cały proces przedstawia platforma VOdds, gdyż jest on pionierem jeśli chodzi właśnie o taki rodzaj handicapu. Sam azjatycki handicap swoją nazwę zawdzięcza pochodzeniu. To w Indonezji ktoś wpadł na pomysł, by w jakiś sposób ułatwić życie graczom. Wynalazcą okazał się dziennikarz Joe Saumarez Smith, który wprowadził ten termin na rynek w 1998 roku.

Azjatycki handicap to w praktyce odjęcie lub dodanie punktów konkretnej drużynie, a następnie liczenie na dobry układ zakładu. Najlepiej posłużyć się przykładem. Załóżmy, że stawiamy handicap -2.5 na Real Madryt w meczu z FC Barceloną. Aby nasz kupon okazał się trafiony madrytczycy muszą strzelić trzy lub więcej bramek. Inaczej nasz typ przepada, gdyż Barcelona okaże się lepsza właśnie o tę 0.5.

Sam azjatycki handicap zawiera bardzo dużo opcji, ale my przedstawimy te najpopularniejsze:

  • handicap 0 – jest to standardowy kupon, gdzie stawiamy na jedną z drużyn bez żadnych dodatkowych obostrzeń,
  • rodzaj handicapu – 0.25 – w tym przypadku przegrana 50% następuje w przypadku remisu,
  • handicap 0.50 – zakład umożliwia nam zwycięstwo również w przypadku remisu w danym meczu. Krótko mówiąc, tylko przegrana naszej drużyny oznacza porażkę na kuponie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.