Co dalej z Ligą Europy? Pomysł UEFA na dokończenie rozgrywek

Pandemia koronawirusa opanowała świat na przełomie ostatnich miesięcy. Wydarzenie to miało również bardzo duży wpływ na świat sportu w tym piłki nożnej. Rozgrywki tej popularnej dyscypliny sportowej musiały zostać zawieszone w praktycznie każdym kraju. Stadiony zostały zamknięte a kibice z obawą śledzili najnowsze doniesienia o pandemii. Mistrzostw Europy w tym roku niestety nie udało się zorganizować na szczęście UEFA podjęła decyzję o dokończeniu klubowych rozgrywek.

Turniej finałowy odbędzie się w Niemczech

Gospodarzem tegorocznego finału miał być Gdańsk. Niestety ale obecna sytuacja spowodowała zmianę tych planów. UEFA zadecydowała, że najlepszym rozwiązaniem będzie organizacja jednego łączonego turnieju finałowego u naszych zachodnich sąsiadów. Gospodarzami rozgrywek będą miasta Dusseldorf, Gelsenkirchen, Duisburg a także Kolonia. Ekipy najpierw rozegrają brakujące spotkania 1/8 finału rozgrywek a następnie przystąpią do dalszych faz. Różnica będzie tylko jedna a mianowicie brak meczów rewanżowych. Turniej odbędzie się w terminie 10-21 sierpnia. O tym czy kibice będą mogli zasiąść na stadionach UEFA poinformuje wkrótce.

Co z Gdańskiem?

Gdańsk na szczęście nie straci możliwości organizacji finału. Co prawda nie wydarzy się to w tym roku ale będzie on gościł dwie najlepsze ekipy Ligi Europy już w 2021 roku. UEFA zdecydowała się na przesunięcie również finałów zaplanowanych w Sevilli i Budapeszcie. Odbędą się one odpowiednio w 2022 i 2023 roku.

3 sierpień to termin, do którego federacje mogą zgłaszać swoje kluby do europejskich rozgrywek. Ustalenia te oznaczają, że obecne sezony ligowe zakończą się w lipcu bądź na samym początku sierpnia. Część lig takich jak francuska czy holenderska zakończyła swoje sezony przed rozegraniem wszystkich spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.