Co dalej z Ligą Europy? Pomysł UEFA na dokończenie rozgrywek

Pandemia koronawirusa opanowała świat na przełomie ostatnich miesięcy. Wydarzenie to miało również bardzo duży wpływ na świat sportu w tym piłki nożnej. Rozgrywki tej popularnej dyscypliny sportowej musiały zostać zawieszone w praktycznie każdym kraju. Stadiony zostały zamknięte a kibice z obawą śledzili najnowsze doniesienia o pandemii. Mistrzostw Europy w tym roku niestety nie udało się zorganizować na szczęście UEFA podjęła decyzję o dokończeniu klubowych rozgrywek.

Turniej finałowy odbędzie się w Niemczech

Gospodarzem tegorocznego finału miał być Gdańsk. Niestety ale obecna sytuacja spowodowała zmianę tych planów. UEFA zadecydowała, że najlepszym rozwiązaniem będzie organizacja jednego łączonego turnieju finałowego u naszych zachodnich sąsiadów. Gospodarzami rozgrywek będą miasta Dusseldorf, Gelsenkirchen, Duisburg a także Kolonia. Ekipy najpierw rozegrają brakujące spotkania 1/8 finału rozgrywek a następnie przystąpią do dalszych faz. Różnica będzie tylko jedna a mianowicie brak meczów rewanżowych. Turniej odbędzie się w terminie 10-21 sierpnia. O tym czy kibice będą mogli zasiąść na stadionach UEFA poinformuje wkrótce.

Co z Gdańskiem?

Gdańsk na szczęście nie straci możliwości organizacji finału. Co prawda nie wydarzy się to w tym roku ale będzie on gościł dwie najlepsze ekipy Ligi Europy już w 2021 roku. UEFA zdecydowała się na przesunięcie również finałów zaplanowanych w Sevilli i Budapeszcie. Odbędą się one odpowiednio w 2022 i 2023 roku.

3 sierpień to termin, do którego federacje mogą zgłaszać swoje kluby do europejskich rozgrywek. Ustalenia te oznaczają, że obecne sezony ligowe zakończą się w lipcu bądź na samym początku sierpnia. Część lig takich jak francuska czy holenderska zakończyła swoje sezony przed rozegraniem wszystkich spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN