Formuła 1: kiedy start nowego sezonu?

Rozpoczęcie F1 coraz bliżej. Nadciągające wyścigi grand prix tworzą większe emocje wśród wielbicieli niż choćby w ostatnich latach. Naturalnie czynnikiem niesamowicie niezwykłego zaangażowania Formułą 1 jest powrót Roberta Kubicy do formuły 1. Polak po długiej przerwie powróci na tory Formuły 1 jako czołowy kierowca teamu Williams.

Kubica w F1

Dane o powrocie Kubicy do wyścigów F1 widniały w serwisach od bardzo dawna lat jednakże w tym roku nowiny owe stają się faktem. Jedyny polski zawodnik w historii grand prix powróci na tor jako główny kierowca zespołu a premierowy z udziałem Kubicy odbędzie się 17 marca.

Robert Kubica został kierowcą drużyny Williamsa. Jest to brytyjski zespół którego kierowcy od dawna sezonów biorą udział w GP F1. Od 2014 r bolidy zespołu Williams budowane są na silnikach Mercedesa. Powrót Polaka został formalnie okrzyknięty pod koniec listopada 2018 r. Natychmiast po ogłoszeniu informacji o tym, że polski kierowca będzie głównym kierowcą w roku 2019, obwieszczono jeszcze iż Orlen został sponsorem drużyny.

F1 jak oglądać F1 w TV sezon 2019?

Prawa telewizyjne do pokazywania Formuły 1 F1 w Polsce dysponuje kanał Eleven. Jak już zostało zakomunikowane, kanał Eleven Sports na żywo będzie transmitować wszystkie wyścigi F1, kwalifikacje ale takze treningi zaczynające każdy weekend z F1. Komentatorzy Eleven Sports zadeklarowali również, iż dostępne będzie też studio, szczegółowe programy publicystyczne, oraz artykuły dotyczące polskiego zawodnika, wyścigów i wszelkich innych materiałów związanych z Formułą 1.

Stacja Eleven na żywo można obejrzeć za pośrednictwem wielu platform telewizyjnych a także live online. Stacje Eleven Sports dostępne są u wielu operatorów satelitarnych ale też wielu kablowych a także za pośrednictwem kilku platform online dostępnych w sieci internet. Najpowszechniejszą z platform telewizyjnych online jest portal Player plus w którym za dostęp miesięczny do stacji Eleven należy zapłacić 15 zł. Po kupnie systemu, użytkownik dostaje dostęp do wszelkich transmisji które pokazywane są na kanałach Eleven w tym też wyścigi grand prix F1.

Formuła 1 sezon 2019

Sezon zainicjuje się w marcu GP Australii. Premierowy na 17.03 jednakże już dwa dni wcześniej będzie można odtwarzać treningi z udziałem wszystkich teamów F1, w tym również teamu Kubicy. W marcu i kwietniu na kibiców F1 czekają wyścigi grand prix w Bahrajnie ale także Chinach. Pod koniec kwietnia Formuła 1 rozpocznie serię grand prix w Europie, jakie potrwają aż do września. W tym okresie F1 odwiedzi m.in. Francję, Hiszpanię, Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy.

We wrześniu wyścigi grand prix przeniosą się do Azji a niedługo potem do Ameryki Północnej i płd. Sezon F1 skończy się pierwszego dnia grudnia 2019 roku GP Abu Zabi. Razem w 2019 roku nakreślonych zostało dwadzieścia jeden wyścigów f1.

Na rok 2019 do F1 zgłosiło się dziesięć zespołów, a każda ekipa reprezentowany będzie poprzez 2 pierwszych kieroców f1 i potencjalnych kierowców bolidów rezerwowych.

Wszystkie transmisje f1 dostępne będą w internecie, lista kanałów dosępna jest w serwisie: https://www.meczenazywo.pl/formula-1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.