17. kolejka Enea Ekstraligi

Dzisiaj odbędą się spotkania przedostatniej kolejki fazy zasadniczej Enea Ekstraligi. Unibax Toruń i leszczyńska Unia wciąż walczą o PO i będą jutro bardzo zmotywowani do wygrania swoich spotkań, Torunianie meczu wyjazdowego w Gdańsku, a Byki u siebie z Rzeszowem. Włókniarz jeszcze wciąż marzy o uniknięciu baraży. Z kolei Polonia będzie chciała zakończyć sezonu na własnym torze zwycięstwem. Szlagierowo zapowiada się jednak mecz w Tarnowie, gdzie będziemy świadkami, kto wie czy nie zapowiedzi finału PO? TVP Sport będzie transmitować nie tylko to spotkanie (o godzinie 19.30), ale również to rozgrywane w Gdańsku (o godzinie 17). Zapowiada się ciekawa niedziela z żużlem.

W związku z tym proponujemy następujące typy:

– kupon z typami na zwycięstwo Torunia, Bydgoszczy i Leszna, 8/10. Toruń i Leszno muszą dzisiaj wygrać nad znacznie słabszymi rywalami, aby móc wystartować w fazie playoff, ich rywale są słabszymi ekipami, więc jest to bardzo prawdopodobne. Bydgoszczanie u siebie z kolei są znacznie lepszą drużyną od bardzo słabej w tym roku ekipy spod Jasnej Góry, która w dodatku wczoraj dostała baty od Gorzowa, a w pierwszym biegu straciła dwóch najlepszych juniorów, którzy dzisiaj raczej nie wyratują? Kurs łączny w bwin wynosi 1.74, czyli jest bardzo atrakcyjny i adekwatny do ryzyka.

– Gorzów ? Wrocław (+18,5), na Gorzów, 7/10. Gorzowska Stal na swoim obiekcie jest zawsze bardzo mocna, potrafi gromić zespoły znacznie mocniejsze niż ten trenowany przez Piotra Barona. Wczoraj, w kontrowersyjnych wprawdzie okolicznościach, rozgromili Częstochowian 61-29, a jest to zespół o podobnej sile co Wrocławianie. Zapowiada się na kolejny pogrom, i Betard nie ma dużych szans na przekroczenie progu 35 punktów.

– Gorzów ? Wrocław, Tomasz Gollob suma punktów, under 9.5, 4/10. Gollob traktuje starty w Ekstralidze coraz bardziej po macoszemu, a już w ogóle nie radzi sobie za każdym razem, gdy ma do czynienia z przyczepnym torem. A taki powinien być dzisiaj na Jancarzu? Rywal może i słaby, ale zważywszy na formę byłego polskiego mistrza świata ciężko oczekiwać fajerwerków. Co więcej, będą możliwe tradycyjne zmiany Bartosza Zmarzlika za Tomasza Golloba, w związku z czym nie jest pewne, czy Gollob pojawi się na torze 5 razy. Typ dość prawdopodobny.

– Gdańsk (+6) ? Toruń, na Toruń, 4/10. Jak ktoś szuka pewniaka, to zwycięstwo Unibaxu po kursie ~ 1.30 (w bwin nawet 1.40) jest takowym. Nie da się także ukryć tego, że Anioły stać na okazałe zwycięstwo nad pewniakiem do spadku. Gdańszczanie mogą liczyć jedynie na Nickiego Pedersena, a reszta zawodników będzie przegrywać z Holderem i Wardem (rekordzistą gdańskiego owalu), i może też z Miedzińskim i Sullivanem, zwłaszcza w obliczu niepewności co do formy Thomasa Jonassona. Mecz ten powinien się zakończyć zwycięstwem Torunia w granicach 38-52, więc linia wydaje się być ustalona na atrakcyjnym poziomie.

– Gdańsk ? Toruń, T. H. Jonasson ? D. Ward, na Warda, 7/10. Darcy Ward wrócił do wysokiej formy, co udowodnił dobrym występem w Zielonej Górze. Co więcej, był on w ubiegłym roku na wypożyczeniu Gdańsku, zna ten tor jak nikt inny, i na pewno będzie piekielnie szybki. Szwed z Wybrzeża natomiast niedawno był kontuzjowany, i dopiero dzisiaj na treningu zdecydował, że może wystartować w meczu. Jego forma zatem to wielka niewiadoma, i nie należy się spodziewać po nim cudów? Australijczyk jest faworytem tej pary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.