[30.03.2013] Derby Warszawy!

0

Piłkarska sobota będzie stała w Polsce pod znakiem derbów Warszawy. W 20 kolejce Polonia podejmie u siebie Legię. Po ostatnich spotkaniach w wykonaniu Polonistów nie wykluczam jednak, że to goście będą mieli ułatwione zadanie w sobotę.Po 19 kolejkach liderem tabeli jest jednak Legia, która zdobyła 40 oczek. Polonia plasuje się natomiast na 3 pozycji z dorobkiem 32 oczek. Gdyby spotkanie odbyło się przy Łazienkowskiej to bez wątpienia wskazałbym na wygraną Legii. Skoro jednak 20 kolejka zostanie rozegrana przy Konwiktorskiej to nie wykluczam, że ambitnie walcząca Polonia zdobędzie oczka w starciu z liderem Ekstraklasy. Ale o zwycięstwo będzie raczej trudno szczególnie po ostatniej kolejce. Legia zwiększyła dystans nad Lechem do 4 punktów w tabeli, dodatkowo 4 graczy zespołu znalazło się w jedenastce kolejki. Morale w zespole muszą dopisywać!

Legia miała słabszy poczatek rundy wiosennej, ale wygląda na to, że powoli wychodzi z kryzysu. Legioniści najpiew ulegli w Kielcach Koronie, później tylko zremisowali u siebie z Bełchatowem. Z obawami jechali do Podbeskidzia, tam jednak Wawrzyniak dał zwycięstwo liderowi Ekstraklasy. A w 19 kolejce Legia nie miała większych problemów z ograniem znajdującego się wtedy na podium tabeli Górnika Zabrze. Kryzys odszedł z niepamięć?

W szeregach Polonii tego powiedzieć nie można. Polonia na wiosnę u siebie przegrała z Wisłą i zremisowała z Lechią Gdańsk, zaś na wyjeździe ograła Lecha i uległa w Białymstoku Jagielloni. Nie spodziewam się, aby w 20 kolejce Ekstraklasy ograła u siebie Legię ? szczególnie pamietając słabszy występ u siebie z krakowską Wisłą. Typuję remis lub wygraną Legii.

Kurs na Polonię wynosi 2.70, remis jest wyceniany po 3.20, zaś za wygraną Legii Expekt płaci 2.50.

Już teraz otwórz konto na Expekt i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.