Analiza meczu: Arles – Nantes

0

Dzisiejszego wieczora w Ligue 2 dojdzie do rozegrania 35 kolejki i na pewno nie zabraknie tutaj emocjonujących meczy, a takim bez wątpienia jest potyczka Arles z Nantes. Gospodarze w chwili obecnej zajmują miejsce numer 3, które daje automatyczny awans do wyższej ligi, jednak nie mogą być go pewni, gdyż nad czwartym Clermont, mają tylko 3 punkty przewagi, a przypomnijmy, że do zakończenia sezonu zostały jeszcze 4 kolejki. Nantes natomiast nieco zawodzi w tegorocznych rozgrywkach, przed ich rozpoczęciem spodziewano się po tym klubie, że może włączy się do walki o promocję do Ligue 1. Tak się nie stało i Nantes jest teraz na 13 pozycji, z pięcioma punktami przewagi nad strefą spadkową.

Arles jest jednym z lepszych zespołów w lidze, jeśli chodzi o występy przed własną publicznością, w tym sezonie u siebie przegrali tylko raz, a ich bilans prezentuje się następująco:
10 – zwycięstw,
6 – remisów,
1 – porażka.
Po trzy punkty tutaj sięgnął tylko zespół Tours i było to dosyć dawno, bo 19 lutego 2010 roku. Warto również zaznaczyć, że Arles jest w końcówce sezonu w bardzo dobrej formie, od sześciu spotkań nie zaznało smaku porażki, a w pięciu poprzednich meczach, zanotowało trzy zwycięstwa i dwa remisy.

Jeśli chodzi o Nantes, to możemy powiedzieć, że spisują się oni całkiem przyzwoicie jeśli chodzi o mecze na własnym stadionie, jeśli natomiast przyjrzymy się im wyczynom na wyjeździe, to już tak powiedzieć nie możemy. Ich bilans gry w meczach poza domem to:
3 – zwycięstwa,
5 – remisów,
9 – porażek.
Poza tym dzisiejsi goście nie są w najlepszej formie, w pięciu ostatnich meczach zanotowali dwie porażki, jeden remis i dwa zwycięstwa. W zespole tym jednak, nikt nie dopuszcza do siebie myśli o spadku do III ligi. Zresztą znając specyfikę francuskiej piłki, to całkiem możliwe, że te pięć punktów przewagi, może im wystarczyć na utrzymanie się.

Jakakolwiek strata punktów przez Arles w dzisiejszym meczu, może im skomplikować nieco sytuację i o awans będą musieli walczyć do ostatniego meczu w sezonie. Jeśli natomiast uda się dzisiaj zdobyć trzy punkty, to będzie to dużym krokiem w drodze do Ligue 1. Dlatego o motywacje po stronie gospodarzy nie musimy się martwić, a to na pewno wpłynie pozytywnie na ich poczynania na boisku.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.