Analiza meczu: Auxerre – Lorient

Ścisk w czołówce Ligue 1 jest naprawdę ogromny, cały czas szansę na mistrzostwo kraju ma co najmniej kilka zespołów, a jednym z nich jest Auxerre z polakami(Jeleń, Dudka) w składzie. Na chwilę obecną Auxerre do liderującej Marsylii tracą 5 punktów, jednak dla tego kluby nie mistrzostwo jest najważniejsze, a wywalczenie udziału w Lidze Mistrzów, a osiągną to zajmując na koniec sezonu miejsce numer 2, na którym obecnie się plasują. Przed tegorocznymi rozgrywkami nikt nie spodziewał się aż tak dobrej dyspozycji tego zespołu, ale wszyscy pozytywnie się zaskoczyli, a my Polacy tym bardzie, że kluczową rolę odgrywa tam Ireneusz Jeleń, który zdobył już 10 bramek. Lorient natomiast o europejskich pucharach może tylko pomarzyć, na chwilę obecną zespół ten jest ósmy z 50 punktami na koncie, co sprawia, że o ligowy byt już martwić się nie muszą. Motywacja po ich stronie może, więc nie być największa, po prostu nie ma o co grać.

Auxerre po niezbyt udanych występach w ostatnim czasie, wreszcie się przełamał i przed tygodniem odniósł zwycięstwo w meczu wyjazdowym z Nancy (1:0). Poza tym Auxerre znakomicie spisuje się w meczach przed własną publicznością, gdzie mogą pochwalić się następującym bilansem:
10 – zwycięstw,
3 – remisy,
3 – porażki.
Lorient to bardzo przeciętny zespół, jak na warunki Ligue 1 i tak też się spisuje w ostatnich meczach. Dzisiejsi goście bowiem w poprzednich meczach trzy razy wygrywali, raz remisowali i również raz przegrali. Nie ma jednak co ukrywać, że zespół ten znacznie lepiej radzi sobie w roli gospodarza, a na wyjazdach w tym sezonie ich gra wygląda następująco:
6 – zwycięstw,
2 – remisy,
8 – porażek.
Statystyki te nie wyglądają zbyt imponująco.

Przyjezdni przed dzisiejszym spotkaniem mają nie małe problemy kadrowe, kontuzjowani bowiem są: Vahirua, Mansouri, Y.Diane, Penalba, Buron, Mendy, Monterrubio, co może mieć wpływ na poczynania tego zespołu na boisku. Tak dużych problemów nie mają gospodarze, którzy dzisiaj wystąpią tylko bez: Ndinga, Mignot, Capoue; jednak nie są to kluczowe postacie dla gry Auxerre i z ich zastąpieniem, trener Fernandez nie będzie miał problemów. Czynnik kadrowy w przypadku tego meczu może okazać się istotny i on tylko bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, aby zaryzykować typ na gospodarzy, którzy jeśli myślą o Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, dzisiaj po prostu muszą wygrać.

Typ: 1
Kurs: 1.91

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN