Analiza meczu: Bolivar – Juan Aurich

Rozgrywki grupowe w Copa Libertadores dobiegają już końca, a w tym tygodniu poznamy wszystkich uczestników następnej rundy. Nie będą nimi niestety zespoły Bolivaru oraz Juan Aurich, które w swojej grupie zajmują miejsca kolejno 4 i 3. Można rzec, że ani jedni, ani drudzy nie mają już o co grać, jednak gospodarze na pewno z tegorocznymi rozgrywkami na kontynencie południowo amerykańskim, będą chcieli pożegnać się z honorem. a to dlatego, że jeszcze nie odnieśli oni zwycięstwa, a w dzisiejszym meczu nadarza się ku temu znakomita okazja.

Bolivar w dotychczasowych meczach w Copa Libertadores zdobył zaledwie jeden punkt i było to w meczu z Estudiantes De La Plata na własnym terenie (0:0). Mimo takiego niekorzystnego bilansu nie ma co ukrywać, że punkty zdobywa się tutaj niezwykle ciężko, o czym przekonaliśmy się w chociażby meczach ligowych. Bolivar w rodzimej lidze prowadzi, z trzema punktami przewagi nad drugim Oriente Petrolero i wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny sięgnie po tytuł mistrzowski. Gospodarze w pięciu ostatnich meczach ligowych zanotowali: trzy zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę.

Juan Aurich podobnie jak Bolivar nie wystąpi w następnej rundzie Copa Libertadores, ale zdobył w tych rozgrywkach sześć punktów. A wszystko dzięki dwóm zwycięstwom, w pierwszym meczu z Bolivarem i ryalem z rodzimej ligi – Alianza Lima. niestety pozostałe mecze zakończyły się ich porażkami, dlatego o wywalczenie awansu będą mogli się postarać co najwyżej za rok, jeśli oczywiście awansują do tych najbardziej prestiżowych rozgrywek w Ameryce Południowej. Juan Aurich ostatnio nie prezentuje się najlepiej, o czym świadczą ich ostatnie mecze ligowe, w których spośród pięciu spotkań, doznali aż trzech porażek, jednego remisu i jedengo zwycięstwa.

Najistotniejszym argumentem przemawiającym z tym, aby typować tym spotkaniu na gospodarzy jest fakt, że przyjezdni nie podejdą do tego potkania w pełni zmobilizowani i nie zagrają swoim optymalnym składem. A to głównie dlatego, że Juan Aurich za trzy dni ma niezwykle ważny mecz ligowy z ich odwiecznym rywalem – Alianza Limą. A mecze ligowe są dla tego zespołu teraz niezwykle istotne, bowiem plasują się oni dopiero na siódmym miejscu i jeśli chcą w przyszłym sezonie zagrać ponownie w Copa Libertadores, to wypadałoby zacząć seryjnie zdobywać punkty. Mecz z Aliana Lima to hit kolejki, a trener dzisiejszych gości bez wątpienia będzie chciał w nim wystawić swój optymalny skład, dlatego ciężko przypuszczać, aby w meczu z Bolivarem miała grać podstawowa „11”. Bolivar chcąc pożegnać się z honorem z Libertadores, dzisiaj powinien zgarnąć trzy punkty i sprawić swoim kibicom na zakończenie miłą niespodziankę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN