Analiza meczu: Clermont Foot – Ajaccio

Dzisiejszego wieczora we francuskiej ligue 2, dojdzie do zaległego spotkania 29 kolejki, a konfrontować się będą zespoły: Clermont oraz Ajaccio. Mecz zapowiada się na zacięty i ciężko w nim wskazać faworyta, ale to goście zdają się mieć więcej motywacji do tego, aby w tym sezonie coś osiągnąć. A dlaczego? Odpowiedź jest prosta, Ajaccio ma cały czas realne szanse na awans do ligue 1, mimo że na chwilę obecną znajdują się na 9 miejscu, to do miejsc 1-3, dających promocję tracą 6 punktów, a dzisiaj ta strata może ulec znacznemu zmniejszeniu. Clermont jest typowym przeciętniakiem, jak na warunki zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej w tym kraju, na chwilę obecną plasują się na 15 miejscu i nad strefą spadkową mają 3 punkty przewagi.

Clermont Foot w tym sezonie swoją grą, na pewno nie zachwyca i nawet na własnym boisku ich gra nie wygląda tak, jakby życzyli sobie tego ich kibice:
6 – zwycięstw,
2 – remisy,
6 – porażek.
Do tego warto zaznaczyć, że zespół nie jest ostatnio w dobrej dyspozycji, w pięciu poprzednich pojedynkach zaliczyli aż trzy porażki, jeden remis i zaledwie jedno zwycięstwo, a to dobrze przed spotkaniem z Ajaccio nie wróży, gdyż przyjezdni ostatnio spisują się naprawdę dobrze. Zaliczyli trzy zwycięstwa, a w tym trzy punkty z takimi zespołami, jak Caen oraz Stade Brest czyli liderem i wiceliderem ligi. Ponadto dzisiejsi goście raz zremisowali i raz przegrali i to przed tygodniem w spotkaniu z Istres, co było wyraźną wpadką, za która jak najszybciej zespół powinien się zrehabilitować. Spójrzmy teraz na poczynania tej drużyny, w meczach wyjazdowych w tym sezonie:
6 – zwycięstw,
0 – remisów,
7 – porażek.
Biorąc pod uwagę specyfikę ligue 2, możemy uznać ten wynik za w miarę przyzwoity, choć na pewno w kilu spotkaniach Ajaccio mogło zagrać lepiej i chociaż zremisować. Nie ma jednak co rozpamiętywać, teraz trzeba wziąć się za grę i odrabiać punkty, gdyż to jest jedyna możliwość, aby w przyszłym sezonie pokazać się w ligue 1.

Do tej pory, oba kluby mierzyły się ze sobą 6 razy i mamy bardzo wyrównany bilans, bowiem dwa razy lepsi okazywali się piłkarze Clermont, dwa razy Ajaccio oraz dwa razy byliśmy świadkami remisu. Jak będzie tym razem – nie sposób dokładnie przewidzieć, ale jedno jest pewne, to przyjezdni są w znacznie lepszej formie i tylko rozstrzygając kolejne spotkania na swoją korzyść, zachowają szansę na promocje do wyższej ligi, a bez wątpienia jest to głównym celem tego zespołu, na ten sezon.

Typ: 2 (+0,25)
Kurs: 1.93

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.