Analiza meczu: Gratkorn – Admira

0

Na zapleczu austriackiej Bundesligi walka o awans jest niezwykle interesująca, bowiem na promocję mają szansę co najmniej cztery drużyny i pewnie do samego końca żadna z nich nie będzie chciała odpuścić. Dzisiaj będziemy świadkami meczu: Gratkorn – Admira. Gospodarze w tym sezonie na awans, szans już nie mają, a sytuacja ligowego bytu wydaje się póki co ustabilizowana, bowiem maja sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Goście na chwilę obecną zajmują drugą lokatę w lidze i mają spore szanse na awans do pierwszej ligi, gdyż do lidera mają zaledwie jeden punkt straty i bez wątpienia dzisiaj są w stanie te punkty nadrobić.

Gratkorn w tym sezonie na własnym terenie prezentuje się całkiem przyzwoicie, bowiem może pochwalić się następującym bilansem:
4 – zwycięstwa,
3 – remisy,
2 – porażki.
Ich forma natomiast, w ostatnim czasie pozostawia wiele do życzenia, gdyż w ostatnich pięciu pojedynkach aż cztery razy schodzili z boiska pokonani, raz remisując. W nowym roku rozegrali trzy spotkania, z których dwa zakończyły się porażką, a jeden remisem. Co ciekawe gospodarze mierzyli się nie tak dawno z Admirą w ramach rozgrywek pucharowych i ulegli jej dopiero w rzutach karnych. Jednak dla dzisiejszych gości walka o sukces w Pucharze Austrii nie ma żadnego znaczenia, bowiem w tym sezonie zespół ma tylko jeden, jakże ważny cel – awans do austriackiej Bundesligi. Przyjezdni bardzo dobrze spisują się w tym sezonie, grając na obcych boiskach:
6 – zwycięstw,
1 – remis,
2 – porażki.
Drużyna ma najlepszy bilans meczów wyjazdowych spośród wszystkich zespołów w drugiej lidze. W ostatnich pięciu pojedynkach zdołali wygrać trzy razy, dwa razy remisując. W tym roku grali dwa razy i było to z liderem – Wacker Innsbruck, z którym bezbramkowo zremisowali oraz z zespołem Gratkorn, o czym wspomniałem wyżej.

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Gratkornem, a Admirą rozpocznie się o godzinie 18:00 i faworyta nie jest trudno wskazać, bo jest nim zespół przyjezdnych, dla którego ewentualne trzy punkty mogą okazać się kluczowe w kontekście walki o awans.

Typ: 2
Kurs: 1.75

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.