Analiza meczu: Nice – Grenoble | BetGol.pl

Analiza meczu: Nice – Grenoble

0

Niezwykle interesująco zapowiada się dzisiaj spotkanie w ligue 1 pomiędzy dwoma drużynami z dolnych rejonów tabeli, a mianowicie Nice z Grenoble. A to dlatego, że gospodarze zdobywając komplet punktów zapewnią sobie niemal utrzymanie się w lidze, a powinni to zrobić, gdyż Grenoble to obecnie najgorsza ekipa w lidze, bez żadnych szans na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji na przyszły sezon. W takich okolicznościach ciężko spodziewać się nadzwyczajnej motywacji po stronie przyjezdnych. Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się remisem 1:1.

Nice mimo odległej pozycji, w meczach na własnym terenie nie prezentuje się tak źle. Do tej pory mogą pochwalić się następującym bilansem:
6 – zwycięstw,
5 – remisów,
5 – porażek.
Na uwagę zasługuje również fakt, że dzisiejsi gospodarze w ostatnich meczach prezentują się całkiem dobrze. W pięciu poprzednich meczach zanotowali oni 2 zwycięstwa, dwa remisy i tylko jedną porażkę. Przegrali tylko z Marsylią i to na ich terenie, więc ten wynik nie powinien nikogo dziwić.

Grenoble do tej pory zdołało zdobyć zaledwie 16 punktów, głównie dzięki fatalnej dyspozycji w meczach poza swoim miastem. Chociaż słowo fatalne tutaj niezbyt pasuje, bo ten bilans na prawdę jest tak tragiczny, że ciężko to wyrazić słowami:
1 – zwycięstwo,
2 – remisy,
13 – porażek.
Jakby tego było mało ich ostatnia forma pozostawia wiele do życzenia. Na pięć meczy, dwa punkty mówią same za siebie i nie trzeba tutaj nic więcej dodawać.

Oba kluby przystąpią do dzisiejszego meczu poważnie osłabione, choć znacznie gorzej wygląda sytuacja u przyjezdnych. Kontuzjowani wśród gospodarzy są: Bagayoko, Mabiala, Pote, Traore, Cantareil, Digard, Cid, a za kartki pauzuje: Apam. Lista nieobecnych w Grenoble choć trudno temu uwierzyć jest jeszcze dłuższa, dzisiaj na boisku wśród gości nie pojawią się: Juan, Marque, Robin, Mainfroi, Maubleu, Jemmali, Kucukovic, Paillot, Ravet, Romao. W takich okolicznościach nie możemy spodziewać się innego rozstrzygnięcia, jak pewnego zwycięstwa Nice.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.