Analiza meczu: Southampton – Swindon

Wszyscy fani piłkarscy w Anglii zadają sobie pytanie, czy Southampton stać jeszcze na wywalczenie miejsca w fazie play-off? Drużyna nieco zawaliła sobie pierwszą część sezonu, przez co teraz jest dopiero na 10 miejscu, a przed sezonem większość znawców brytyjskiego futbolu było zgodna co do tego, że dzisiejsi gospodarze są faworytem do awansu. Na dzień dzisiejszy strata do szóstego Swindon wynosi 16 oczek, ale zespół ma do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania. Dzisiaj mierzą się z bezpośrednim rywalem w walce o fazę play-off i nie mogą pozwolić sobie na jakąkolwiek wpadkę. Dzisiejsi goście, czyli właśnie Swindon w ostatnim czasie notuje zniżkę formy i utrzymanie dobrego, szóstego miejsca może okazać się dla nich zbyt wymagającym zadaniem.

Zacznijmy od gospodarzy, którzy są bez wątpienia są ekipą własnego boiska, co potwierdzają w swoich dotychczasowych spotkaniach. Na St. Mary’s Stadium przedstawiają następujący bilans:
10 – zwycięstw,
4 – remisy,
2 – porażki.
Poza tym piłkarze z Southampton w ostatnich meczach pokazują, że do końca sezonu będą się liczyć w walce o miejsca w fazie play-off. Gospodarze bowiem, w pięciu ostatnich spotkaniach odnotowali trzy zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w sobotę w niezwykle ważnym pojedynku ograli 1:0 Leeds, plasujące się obecnie na drugim miejscu w lidze. Przed tym meczem, szkoleniowiec gospodarzy nie ma większych problemów kadrowych, na lekkie urazy narzekają tylko: Holmes i Otsemobor. Całkiem inaczej wygląda sytuacji w Swindon, gdyż tam prawdziwa plaga kontuzji i to tych najważniejszych zawodników. Dziś na płycie boiska nie zobaczymy w ich szeregach: Payntera, Davida Lucasa, Amankwaah, O’ Briena, Seana Morrisona, Pericarda i Warda. Zespół będzie miał, więc spore problemy w linii ataku, co z tak renomowanym przeciwnikiem, jak Southampton, na pewno będzie miało znaczenie. Poza tym Swindon w tym sezonie w roli gościa spisuje się dosyć przeciętnie, ich bilans wygląda następująco:
6 – zwycięstw,
7 – remisów,
4 – porażki.
Warto jednak zwrócić uwagę na to, że drużyna zatraciła ostatnio dobra formę. W pięciu kolejnych pojedynkach dzisiejsi przyjezdni, zaliczyli dwie porażki, dwa zwycięstwa i jeden remis, z czego trzy punkty zostały zdobyte z zespołami z dolnej części tabeli, takimi jak: Brighton & Hove Albion FC (18 pozycja) oraz Stockport (ostatnia pozycja w league one).

Bez wątpienia Southampton, jeśli myśli jeszcze o promocji do championschip, to dzisiaj nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów, gdyż tylko wygrywając swoje kolejne spotkania zachowają nadzieję na awans. W formie są jak najlepszej, co pokazali kilka dni temu w konfrontacji na szczycie w league one, poza tym, w tegorocznym sezonie z ich stadionu mało komu udało się zdobyć chociażby punkt, więc można być dobrej myśli i spróbować zagrać na czystą jedynkę, tym bardziej, że Swindon wystąpi dzisiaj bez kilku kluczowych piłkarzy.

Typ: 1
Kurs: 1.72

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN