Biegi narciarskie: Jednak Bjoergen?

Na tegorocznym cyklu Tour de Ski sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Wciąż mamy tą samą liderkę, jednak jej przewaga topnieje w zatrważającym tempie.

Przed TDS pewniakiem do zwycięstwa była Bjoergen. Norweżka pewnie radziła sobie we wcześniejszych zawodach i zapewniała też o chęci zwycięstwa na TDS. Szybko została liderką rankingu i regularnie powiększała przewagę nad rywalkami. Nie mniej jednak zawsze miała problemy z zawodami TDS, bowiem zawody te charakteryzują się codziennymi jazdami, na co fizycznie Norweżka nie była przygotowana.

Nie mniej jednak bukmacherzy wyraźnie podzielali zdanie Bjoergen, zdecydowanie faworyzując ją w walce o zwycięstwo w TDS.

Początek turnieju przyniósł jednak duże zaskoczenie, bowiem Norweżka nie wygrywała, a jej strata do rywalek się powiększała. Niespodziewaną liderką TDS została Justyna Kowalczyk, która wygrała pierwsze 3 etapy cyklu. Dotąd nikomu taka sztuka się nie udawała.

I gdy Polka wypracowała sobie już ponad 22 sekundy przewagi nad Norweżką ? coś pękło. W mediach pojawiały się informacje o problemach z kolanem Kowalczyk, a do głosu zaczęła dochodzić Norweżka.

Bjoergen szybko zaznaczyła swoją pozycję i wygrała kolejne 3 etapy cyklu. Tym samym zmniejszyła przewagę Kowalczyk do zaledwie paru sekund, a po dzisiejszym wyścigu niewykluczonym jest, że to Norweżka zostanie nową liderką TDS. Tym samym rywalizacja wyraźnie naprała rumieńców.

W dzisiejszym etapie TDS bukmacherzy znów wyraźnie faworyzują Bjoergen, która ich zdaniem wróciła na właściwe tory. Za wygraną Bjoergen Bwin płaci 1.30, zaś za wygraną Polki 3.25. Następna w kolejności jest Johaug, za której wygraną Bwin płaci już według kursu 31.00!

Już trochę bardziej ostrożnie, jednak również w rywalizacji o wygraną na TDS bukmacherzy faworyzują Bjoergen. Za wygraną Norweżki Bwin płaci 1.65, zaś za zwycięstwo Kowalczyk 2.50.

Czy Justyna Kowalczyk podoła wyzwaniu i obroni dziś pozycję lidera TDS?

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.