Biegi narciarskie: TDS part 5!

Nowy Rok dopiero się rozpoczął, a biegacze narciarscy są już w trakcie swojego sezonu. Tutaj nikt nie kalkuluje względem kalendarza, liczy się śnieg i silny mróz. A o to najłatwiej właśnie w grudniu i styczniu!

Tym samym zawody z gatunku Tour de Ski odbywają się właśnie w tych miesiącach. Za zawodniczkami już są 4 etapy tych zawodów, a szczęśliwą liderką turnieju jest Justyna Kowalczyk. Za jej plecami znajduje się Norweżka Bjoergen, która przed TDS zapowiadała zwycięstwo w zawodach. Nie bez powodu, bowiem przed TDS znajdowała się w wyśmienitej formie i wygrywała poszczególne zawody jeden za drugim.

TDS rządzi się jednak swoimi prawami ? wygrywają tu bowiem zawodnicy, którzy oprócz techniki muszą charakteryzować się przede wszystkim ogromną wytrzymałością. Wyścigi odbywają się tu często dzień po dniu, a zawodnicy nie mają właściwie czasu na regenerację. Codziennie trzeba bowiem przemieszczać się do nowego punktu startu, nie można też zapomnieć o właściwym przygotowaniu sprzętu na wyścig.

Kowalczyk zwyciężała na TDS w ostatnich 2 latach i nie mielibyśmy nic przeciwko, aby ten scenariusz powtórzył się i w tym roku. Polka pobiła już jeden rekord, bowiem dotąd nikt nie wygrał naraz trzech pierwszych etapów cyklu. Bjoergen zawsze oglądała plecy Kowalczyk i nie potrafiła podjąć wyrównanej walki. Nie mniej jednak różnice między Polką a Norweżką nie były tak duże i jednak wpadka Kowalczyk mogła spowodować, że Bjoergen odrobiłaby całą stratę z nawiązką.

W niedzielnym wyścigu Norweżka wykorzystała już drobną nieuwagę Polki i na ostatnich 200 metrach wyprzedziła Kowalczyk, wygrywając 4 etap TDS. Nie mniej jednak jej strata jeszcze się powiększyła, bowiem Polka prowadziła przez większość wyścigu, zyskując dzięki temu bonifikaty czasowe za pierwsze i drugie miejsca na lotnych premiach.

We wtorek odbędzie się kolejny wyścig we włoskim Toblach. Zawodniczki będą rywalizować w biegach interwałowych na 3 km klasykiem, co jest jedną z ulubionych konkurencji Kowalczyk.

Czy Polka wygra po raz 4 na tegorocznym TDS?

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.