Bij Mistrza!

0

W niedzielę ciekawy pojedynek w Krakowie. Miejscowa Wisła podejmie Mistrza Polski ? Śląsk Wrocław. W tym spotkaniu to Wisła powinna być uważana za faworyta do zgarnięcia kompletu punktów.


Dwie ostatnie kolejki mimo braku oczekiwanych wyników są dla mnie delikatnym sygnałem, że Wisła pomału wychodzi z kryzysu. Najpierw Krakowianie przegrali u siebie z Lechem Poznań 0-1, ale cuda w bramce gości wyczyniał Buric. Bramkarz Poznaniaków bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach – i strzały z dystansu i z bliskiej odległości. Spotkanie to było całkiem niezłe porównując dyspozycję zespołu w poprzednich spotkaniach. Potwierdzić to miało starcie z Koroną, gdzie Wisła miała przewagę, niestety udokumentowaną tylko jedną bramką. Nie utrzymał jednak koncentracji blok defensywny do końca spotkania i w samej końcówce Korona wyrównała. 0-1 i 1-1 nie dają sygnałów na poprawę, jednak postawa na boisku Krakowian już zdecydowanie tak. Może w tym klucz, aby na ławce usiadł Melikson?

W niedzielę Wisła podejmie Śląsk. Gospodarze mają fatalny bilans u siebie, tylko 2 spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść, tj. z najsłabszym w lidze Bełchatowem i Lechią Gdańsk, zremisowali z świetnie grającą taktycznie na wyjazdach Jagiellonią oraz odnieśli 2 porażki z Lechem i Polonią Warszawa. Bilans to 7 punktów w 5 spotkaniach, wręcz niedopuszczalny jak na Wisłę. Nie mniej jednak mam podstawy do typowania, że w niedzielę Krakowianie dopiszą oczka do swojego konta. Nie wiem tylko czy będą to 3 czy 1 punkt.

Pod Wawelem zamelduje się zespół Śląska Wrocław. Mistrz Polski wyszedł już z podobnego kryzysu jak Wisła, początek sezonu miał bowiem też katastrofalny szczególnie w obszarze stylu gry. Na wyjazdach nie prezentują jednak nadal jakości, pewnie przegrywali w Zabrzy i Łodzi, tylko zremisowali w Bielsko-Białej, a pierwsze 3 punkty na wyjeździe wywalczyli przed 2 tygodniami w Szczecinie. Niewiele wskazuje jednak na poprawę w szeregach Mistrza, tydzień później dostali od razu lanie u siebie od przeciętnego Zagłębia Lubin.

Typ Wisła lub remis jest więc bardzo racjonalny.

Kurs na Wisłę wynosi 2.10, remis jest wyceniany po 3.30, zaś za wygraną Śląska Expekt płaci 3.30

Już teraz otwórz konto na Expekt i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.