Boks: Walka XXI wieku już dziś we Wrocławiu!

Na tą chwilę czekał cały świat sportu. Może nie wszystkich fascynują biegi i skoki o tyczce, może dla części osób tenis ziemny jest nudną grą, jednak praktycznie każdy mężczyzna lubi obejrzeć dobrą walkę bokserską. Szczególnie, gdy bierze w niej udział reprezentant jego kraju.

Tak jest i dzisiaj. Na nowo wybudowanym stadionie piłkarskim we Wrocławiu, który ma być jedną z aren turnieju EURO 2012, odbędzie się walka między Adamkiem a Kliczką.

Podobny pojedynek odbył się w pierwsze połowie tego roku. W Hamburgu młodszy brat Kliczko walczył z reprezentantem Wielkiej Brytanii Hayemakerem. Pojedynek poprzedziły liczne utarczki słowne i zaczepki ze strony Brytyjczyka. Wszystko jak się później było elementem gry.

Brytyjczyk zdawał sobie sprawę z przewagi wzrostu i większego zasięgu ramion rywala. Dążył więc do zmniejszania dystansu między nim a Ukraińcem i liczył na szybkie kombinacje ciosów w swoim wykonaniu. Bazował na dużej ruchliwości w ringu (przynajmniej do czasu) i prowokował Kliczkę do zmniejszania dystansu nisko trzymając rękawice bądź w ogóle opuszczając dłonie. Ukrainiec nie dał się jednak złapać na te sztuczki i pewnie wygrał walkę na punkty, choć trzeba zauważyć, iż pojedynek ten trochę rozczarował. Nie był obfity w efektowne starcia i liczne wymiany ciosów, co zapowiadano przed pojedynkiem. Czy lepiej wypadnie walka Adamka ze starszym Kliczką?

Walka Haye powinna być materiałem szkoleniowym dla Polaka. Z jej przebiegu jednoznacznie wynika, iż wygrać z Kliczkami można jedynie ich nokautując.

Adamek musi też wymyślić sposób na zmniejszenie dystansu z rywalem. Kliczko podobnie jak wcześniej jego brat jest wyższy od rywala i na pewno będzie wykorzystywał ten fakt. Jest jednak starszy i może mieć braki kondycyjne. Czy znów będzie w stanie kontrolować pojedynek swoją lewą ręką?

Doktor Żelazna Pięść musi mieć równie silną psychikę. Choć to Polak ma lepszy bilans walk (44-1, 28 KO Adamek / 42-2, 39 KO Kliczko), to zdecydowanym faworytem pojedynku wydaje się być Ukrainiec. Ukrainiec tylko 3 pojedynków nie wygrał przez nokaut, co świadczy o jego dużym doświadczeniu i ogromnej sile. Na pewno nie zlekceważy rywala i tylko świetna dyspozycja dnia i odpowiednio dobrana taktyka może dać zwycięstwo Adamkowi.

Czy niesiony dopingiem wypełnionego po brzegi 40 tysięcznego stadionu Adamek pokona Mistrza Świata i spełni swoją obietnicę, iż zobaczymy na jego ramieniu pas mistrzowski wagi ciężkiej?

Wcześniej udawało mu się tego dokonać w niższym kategoriach wagowych. Czy poradzi sobie również w ciężkiej?

Kurs na Adamka wynosi 5.00, remis jest wyceniany po 30.00, zaś za wygraną Kliczki Betclick płaci 1,14.

Polecamy również przyjrzeć się zakładowi na ilość rund. Czy pojedynek nie zostanie rozstrzygnięty do 10 rundy? A może znów po 12 rundzie będziemy oczekiwać na werdykt sędziowski?

Już teraz otwórz konto na Betclick i odbierz swój darmowy bonus!

Czytelnikom polecamy także możliwość obstawienia pierwszego Zakładu Bez Ryzyka ? w przypadku porażki bukmacher zwraca kwotę zakładu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.