Co to są surebety?

Każdy początkujący typer szuka pewniaków pewnego zysku ale również małego ryzyka, typując popularne widowiska sportowe. Surebety to sposób zawierania zakładów, które dadzą ci pewny zysk ale też pewną wygraną z bookmakerem bez względu na końcowy wynik zdarzenia

Surebet to nic innego jak „zakład z zapewnioną wygraną” Cechuje się on tym, iż przynajmniej w dwóch innych jednostkach bukmacherskich, kursy odbiegają od siebie w takim stopniu że dzięki różnicom kursowym na określone zdarzenia masz gwarancję wygrania zakładu obojętnie od rezultatu typowanego zdarzenia. Wartość surebetu, określana jest w procentach a także opisuje jaki zysk z zawieranych zakładów zostanie otrzymany.

Wzorzec surebetu na zakład dwutorowy:
Rozgrywane jest spotkanie w siatkówkę użytkownik typuje typ na wygranie w tym wydarzeniu. Zakład tenże będzie wówczas z możliwością dwóch rozwiązań – wygraną jednej lub drugiej ekipy, bez możliwości remisu tzw. zakład dwutorowy. Bukmacherzy internetowi wskazują zazwyczaj niezwykle zbliżone kursy na dane zdarzenie, jednak zazwyczaj w jakiejś marce będzie przynajmniej nieznacznie większy kurs niż choćby w innej firmie.
Kurs na wygraną Brazylii = 1.30 (w firmie X)
Kurs na zwycięstwo Ukrainy = 4.80 (u bookmakera Y)

Sposób na wyliczenie zysku z surebetów:
1) Zakład dwutorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B
2) Zakład trzytorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/B
C(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/C

W powyższym wzorze mamy zakład dwutorowy, dlatego też stosujemy ze wzoru 1).
A(%)=(1/(1/1.30+1/4.80))/A=0,7869=78,69% co przy 1000 zł = 786,90 zł oraz wygranej 1022,97 zł
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B = 0,2131=21,31% co przy 1000 zł = 213,10 zł i wygranej 1022,88 zł

Pewny sukces zawierając typ w sumie 1000 pln na dwa spotkania wyniesie ok 23 złotych. Nie jest więc to zbyt wysoki zysk, ale należy pamiętać, że przy kilkukrotnie znaczniejszej kwocie pewny zysk będzie regularnie większy.

Ile można zarobić na surebecie?
Jak już napomknęli procentowy zysk z takich zakładów nie jest wysoki. Maksymalne surebety osiągają ok. 10%, jednak niesamowicie rzadko udaje się znaleźć takie zakłady. Należy dodatkowo pamiętać o tym, że sporo bukmacherów zastrzega sobie prawo do odwołania kuponu w wypadku jeżeli doszło do istotnej pomyłki przy wystawieniu kursu na dany zakład. Przy wyszukiwaniu marek a także graniu surebetów warto więc ustalić wiarygodność danej firmy bukmacherskiej ale również uwagi na temat tego czy kolejni klienci mieli z danym bukmacherem problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.