Copa America: Starcie gigantów!

0

Kolejny niezwykle frapująco zapowiadający się ćwierćfinał. Gospodarze turnieju, uznawani zresztą za głównego kandydata do zwycięstwa w Mistrzostwach Ameryki Południowej podejmą Urugwaj ? jedną z najbardziej utytułowanych drużyn tego kontynentu.

Obie reprezentacje naszpikowane są gwiazdami światowego formatu. Po stronie Argentyny mamy Messiego, Teveza, Aguero, po stronie Urugwaju Fornlana, Recobę, Garcię i wielu innych znanym na Starym Kontynencie piłkarzy. Zapowiada się prawdziwa latynoska bitwa dwóch niezwykle utytułowanych rywali. Argentyńczycy z ogromnym trudem wyszli z grupy zapewniając sobie awans po wysokim zwycięstwie ze słabą Kostaryką. Wcześniej w kiepskim stylu zremisowali z Boliwią i Kolumbią. Zgoła odmienne nastroje panują e ekipie La Celeste. Prowadzeni przez Eugenio Figueredo Urugwajczycy wyszli z piekielnie mocnej grupy C, gdzie za rywali mieli Chile, Meksyk i Peru. Ich bilans (1 zwycięstwo, 2 remisy) może na kolana nie powala, ale pozwala mieć nadzieję na dobry występ przeciwko bądź, co bądź, ale przeżywającej ogromny kryzys Argentynie. Kto awansuje do półfinału?

Patrząc na historię Copa America mamy idealny remis. Oba zespoły w swojej historii po 14 razy sięgały po Mistrzostwo Ameryki Południowej. Argentyna ostatni raz w 1993 roku, a więc jeszcze za czasów boskiego Diego Maratony, Urugwaj ostatni raz cieszył się natomiast z triumfu dwa lata później w 1995 roku. Jak będzie tym razem?

b]Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój bonus !

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.