Ekstraklasa: Dla kogo ostatnie wolne miejsce w pucharach?

Już dziś zostanie rozegrana ostatnia kolejka Ekstraklasy. Zawodnicy po raz 30. wyjdą na boisko i po 90 minutach gry rozjadą się na zasłużone urlopy. Przed rozpoczęciem sezonu 2011/2012 wyjadą na obozy przygotowawcze, podczas których będą pracowali nad formą na kolejny rok.

Mimo że to ostatnia kolejka, to część drużyn Ekstraklasy wciąż ma coś do zrobienia dla swojego klubu. Na dole wciąż trwa walka o utrzymanie, o czym piszemy w newsach. Nie mniej ciekawie jest na szczycie tabeli, gdzie drużyny rywalizują o podium Ekstraklasy i prawo do udziału w europejskich pucharach. Oprócz Wisły i Legii prawo do reprezentowania Polski w Europie uzyskają jeszcze dwa kluby.

Największe szanse na puchary ma Śląsk Wrocław (46 punktów). Najprawdopodobniej już remis pozwoli Wrocławianom na świętowanie wicemistrzostwa Polski i udział w pucharach. Na stadion Śląska przyjedzie Arka Gdynia, znajdująca się w strefie spadkowej po porażce z Legią 2:5. Tylko zwycięstwo gości daje im nadzieje na utrzymanie. We Wrocławiu spotkają się więc dwie ekipy z dwóch przeciwstawnych biegunów tabeli Ekstraklasy.

Następni w kolejce do pucharów są piłkarze Jagielloni Białystok (45 pkt). Jaga przed część sezonu była liderem rozgrywek, którego oddawał krakowskiej Wiśle. W ostatnich kolejkach zamieniała się na przemian miejscami ze Śląskiem i aktualnie zajmuje 4 miejsce w tabeli. W niedzielę pojedzie na stadion Ruchu Chorzów. Także Jadze już sam remis powinien zapewnić prawo do reprezentowania Polski w Europie.

Na potknięcie Jagielloni czekają Widzew (43), Lechia (43) i Lech (42), choć ich szanse na udział w pucharach są uzależnione od wyników Śląska i Jagielloni. Mimo to spodziewamy się, iż jedna z tych drużyn rzutem na taśmę w ostatniej kolejce sięgnie po puchary.

Ostateczne rozstrzygnięcia w ramach rozgrywek Ekstraklasy sezonu 2010/2011 poznamy w niedzielę ok. godziny 18.45

Aby sprawdzić aktualną ofertę Bwina na ostatnia kolejkę Ekstraklasy, już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.