Eliminacje MŚ: Polacy znów zawiodą?

Z powodzeniem należy uznać, iż piłka nożna w naszym kraju cieszy się największym zainteresowaniem spośród wszystkich innych dyscyplin stawiany w zakładach bukmacherskich. Do sportu narodowego wciąż jej jednak daleko. Może gdyby nasza reprezentacja prezentowała się lepiej, cała sytuacja wyglądałaby inaczej.

Mimo zmian na stanowiskach szkoleniowców to niestety pod tym względem nic się nie zmieniło. Polakom zdarzało się w ostatnich latach awansować do wielkich turniejów, jednak tam polegali już z kretesem. Na MŚ w Japonii i Korei w 202 roku wygrali tylko z USA i od razu odpadli, na ME w Austrii i Szwajcarii nie ograliśmy nawet Austriaków, zaś na niedawno zakończonych ME u siebie zanotowaliśmy remisy z Grecją i Rosją. Krótka piłka ? awans do turniejów możliwy a natychmiastowa z nich eliminacja jeszcze bardziej.
Wobec fatalnej postawy Biało-Czerwonych na Euro 2012 zmiany dokonano na stanowisku trenera. Smudę zastąpił Fornalik i już pierwsze spotkanie pokazało, iż nie był to do końca trafny wybór. Spodziewamy się, że nowy trener pożegna się z zespołem po nieudanych kwalifikacjach do MŚ 2014. Fornalik jest trenerem klubowym, lubi liczne treningi z zawodnikami, wtedy potrafi do nich dotrzeć i z przeciętnego klubu zrobić ważną postać na arenie piłkarskiej. W przypadku prowadzenia reprezentacji narodowej nie ma jednak szans na liczne treningi i stałe obserwowanie swoich podopiecznych. Tym samym spodziewamy się, iż Polacy nie wywalczą awansu do MŚ w Brazylii.

Swoje zmagania zaczynają meczem wyjazdowym z Czarnogórą. Niedawno Mistrz Polski mierzył się z Mistrzem Czarnogóry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Dwumecz wygrał, jednak był on pierwszym gwoździem do trumny Śląska, Śląsk zagrał już wtedy bowiem bardzo słabo.

Spodziewamy się, iż Czarnogórcy nie przegrają też meczu reprezentacyjnego. Przecież sprawiali sensację w eliminacjach do Euro 2012. W spotkaniach z Anglią ani razu nie dali się pokonać, a w swojej grupie wywalczyli nawet 2 miejsce. Dopiero baraże pozbawiły Czarnogórców szans na występ na boiskach w Polsce i na Ukrainie. Tym samym nie oczekujemy, aby Biało-Czerwoni rozpoczęli eliminacje do MŚ 2014 z kompletem punktów przywiezionym z Bałkanów. Typ 1X bardzo możliwy.

Kto wygra 7 września?

Kurs na Czarnogórę wynosi 2,40, remis jest wyceniany po 3.20, zaś za wygraną Polski Bwin płaci 2.65

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.