Eredivisie: Ajax – Twente

Już po raz 110 w historii zmierzą się ze sobą w Eredivisie Ajax Amsterdam i Twente Enschede. Choć trudno określać spotkania pomiędzy tymi ekipami mianem klasyku, jednak w ostatnich latach to właśnie te zespoły pod nieobecność PSV i Feyeenordu dominują w lidze holenderskiej…

Chyba żadna z holenderskich ekip nie ma dodatniego bilansu z zespołem z Amsterdamu, co wynika z dominacji, a wręcz hegemonii tego klubu w XX wieku. Ajax na początku nowego stulecia miał jednak kilkuletni przestój, który wiązał się również z powstaniem dwóch nowych potęg na rynku holenderskim. Mamy tu na myśli PSV Eindhoven i w ostatnich latach właśnie ekipy Twente.

Piłkarze z Entschede w 2009 roku zdobyli Wicemistrzostwo i Puchar Holandii. Kolejny sezon przyniósł im już tytuł najlepszej ekipy w Holandii, natomiast w zakończonych przed kilkoma miesiącami rozgrywkach rzutem na taśmę przegrali rywalizację i w decydującym meczu o tron musieli uznać wyższość ekipie z Amsterdamu (3-1). Warto podkreślić, że Twente dwukrotnie sięgało w ostatnich latach po niezwykle prestiżowy Superpuchar Holandii.

Od lat 70-tych XX w. Ajax jest najbardziej utytułowaną drużyną piłkarską w Holandii zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej (triumfator wszystkich możliwych oficjalnych rozgrywek pucharowych w kraju i Europie? jeden z czterech klubów „Starego Kontynentu”, który posiada w swojej kolekcji wszystkie europejskie trofea). Od sezonu 2003/04 nadeszły chude lata dla piłkarzy Ajaxu, któzy musieli uznać wyższość PSV, sponsorowane przez przebogaty koncern Philipsa. Dopiero w ubiegłym sezonie udało się „Synom Bogów” wrócić na należne im miejsce. Wywalczone w wielkim stylu Mistrzostwo Kraju rozbudziało nadzieje fanów z Amsterdam Areny.

Ostatnie spotkania pomiędzy tymi ekipami były bardzo wyrównane i niosły za sobą niespotykane emocje. W meczach Ajaxu z twente czy też Twente z Ajaxem raz za razem padało sporo bramek. Warto jednak zauważyć, że Amsterdam Arena jest dla piłkarzy Joopa Munstermana miejscem przeklętym. Twente ostatni sukces na tym obiekcie świętowało w sezonie 2004/2005 kiedy to wygrało 2-1. Od tego momentu w 5 kolejnych spotkaniach Ajax wygrywał z Tukkersami.

Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się już w późny sobotni, jesienny wieczór.

Kurs na Ajax wynosi 1,70, remis jest wyceniany na 3,65, zaś za wygraną TwenteBetsson płaci 4,50.

Już teraz otwórz konto na Betsson i odbierz swój darmowy bonus !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.