Eurobasket: Francja – Rosja

Znamy już pierwszego finalistę Mistrzostw Europy Koszykarzy. Jest nim ekipa Hiszpanii, która po dość zaciętym spotkaniu pokonała reprezentację Macedonii. Trzeba przyznać jednak, że Podopieczni Martina Dokuzowskiego bardzo mocno postawili się obrońcom tytułu i do końca trzeciej kwarty losy awansu były sprawą otwartą. Kto będzie finałowym rywalem podopiecznych Sergio Scariolo?

Kandydatów jest dwóch. Niepokonana na tych ME reprezentacja Rosji, która jak do tej pory wygrała wszystkie 8 meczy i Francuzi z bilansem 7-1. ?Trójkolorowi? zaledwie jeden raz schodzili z parkietu pokonani w meczu z Hiszpanią. W tym spotkaniu Francuzi grali jednak bez dwóch swoich kluczowych graczy Noaha i Parkera. To na tym ostatnim w dużej mierze ciąży odpowiedzialność Francji za postawę w całym spotkaniu, Jeśli Parker ma dzień to jest w zasadzie nie do powstrzymania, a ?trójkolorowym? wychodzi wszystko. Zgoła odmienna sytuacja panuje, jeżeli lider zawodzi, wtedy Francja niemiłosiernie się męczy. Parker ma jednak sporą pomoc ze strony Nicolasa Batuma ? dynamicznego skrzydłowego ?cienistych smug? z Portland. Kolejnym ważnym ogniwem francuskiego kolektywu jest Noah ? podstawowy center Chicago Bulls, który słynie z niezwykle twardej gry na desce.

Cały problem francuzów tkwi w tym, że Rosjanie prezentują chyba najlepszy basket, obok Hiszpanów na litewskim turnieju. Kontrola tempa gry ekipy prowadzonej, przez Davida Blatta jest widoczna gołym okiem. Kiedy trzeba Monya, Shved i Bykov podkręcają tempo gry, kiedy sytuacja tego wymaga zwalniają. Rosjanie grają na bardzo wysokiej skuteczności zarówno rzutów z pół jak i dystansu, odpowiednio 54 i 36%. Siła tej reprezentacji jest rozłożona równomiernie zarówno na pozycjach graczy niskich jak i wysokich. Wyróżniające postacie w drużynie to z pewnością Andrzej Kirilenko (Utah Jazz), Vitalij Fridzon, Andrej Vorontschevicz, a także zawodnicy na pozycjach niskich tj. Bykow i Shved.

Kurs na Francję wynosi 2.20, zaś za wygraną Rosji Betsson płaci 1.65

Już teraz otwórz konto na Betsson i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN