GP Chorwacji na żużlu

W dzisiejszy wieczór w Gorican zotanie rozegrana przedostatnia runda tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix, czyli GP Chorwacji.

Specyfiką nawierzchni toru w Gorican (oraz m.in. toru w Terenzano) jest to, że przez pierwszą (i pierwsze biegi drugiej serii) serię startów nie da się jechać z pól zewnętrznych (szczególnie z pola trzeciego). Zawodnicy, którzy wylosowali start z pola trzeciego w serii pierwszej, oraz start z pola czwartego w drugiej, czyli Lindback, Holder i Sajfutdinow mają niezwykle utrudnione zadanie, i w ich przypadku sam awans do półfinału będzie sporym osiągnięciem.

W normalnych okolicznościach zdecydowanym faworytem byłby Greg Hancock, ubiegłoroczny zwycięzca z Gorican, świetnie się spisujący a tego typu torach. Jednakże Greg ma ogromny problem z kolanem, który uniemożliwił mu start w spotkaniu Falubazu zCaelum Stalą w środę. Nie wiadomo na ile uciążliwy będzie ten problem dla Amerykanina.

Wśród faworytów typuję tradycyjnie: Hampela i Jonssona oraz Fredrika Lindgrena. Wszyscy ci żużlowcy mieli sporo szczęścia w losowaniu pól startowych. O ile można być spokojnym o dyspozycję dwóch pierwszych, gdyż oni rzadko kiedy zawodzą, to na korzyść Lindgrena przemawia to, że w ostatnim GP udało mu się wywalczyć miejsce na najniższym stopniu podium. Jeżeli Fredka wykorzysta dar od losu, to może nawet powtórzyć ten sukces.

Wielką niewiadomą może dziś być Jason Crump.
Crumpiemu wróciła motywacja do ścigania po tym jak zajął drugie miejsce w Vojens, i uświadomił sobie, że ma szansę na medal w tym roku. Sprawiłby on, że Crump zdobyłby jedenaście z rzędu medali MŚ, i prześcignąłby Ove Fundina, który dziesięć razy z rzędu stawał na podium. Na przeszkodzi może stanąć bardzo słabe losowanie pól startowych. Zobaczymy jak Australijczyk przeplatający świetne występy ze słabymi poradzi sobie dzisiaj.

Polecamy następujące typy:

– J.Hampel- E.Sajfutdinow, na Hampela. Emil ma tragiczne pola startowe w początkowej fazie turnieju, i z automatu starci 4-5 punktów do Jarka. Forma Rosjanina nie jest najwyższa, narzekał on na problemy z kolanem, i ciężko się spodziewać po nim wielkiego wyczynu. Natomiast Jarem musi się pokazać jak najlepiej, aby spróbować powalczyć z Hancockiem, i przede wszystkim bronić drugiego miejsca przed Jonssonem i Crumpem.

– Nicki Pedersen – Artem Łaguta H(0 – 5.5) na Łagutę. Pedersen jeździ bardzo chimerycznie, i nie wiadomo jak się spisze dzisiaj. Rok temu zdobył w Gorican 4 punkty? ostatnio ma zwyżkę formy, i pewnie pojedzie lepiej. To samo można powiedzieć o młodym Rosjaninie. Obaj mają bardzo podobny zestaw pól startowych, ale w bezpośrednim starciu Łaguta pojedzie pola drugiego, a Nicki z trzeciego. Ciężko będzie Duńczykowi nadrobić 6punktów handicapu.

-C.Holder- A.Lindback, na Holdera. Austarlijczyk ostatnio spisuje się znakomicie w lidze, jest też szybki w GP. Chrispy czuje na swoich plecach oddech rywali, chcących go wypchnąć z pierwszej ósemki, i powinien się zmobilizować na dobry występ. Czarnoskóry Szwed nieco przygasł ostatnio. Obaj wylosowali bardzo podobny, niekorzystny zestaw pól startowych, ale rozkład Holdera jest nieco lepszy, i w bezpośrednim pojedynku wystartuje z lepszego pola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.