HEBA: Maroussi – Kavala

Źle się dzieje w Grecji. Kryzys ekonomiczny daje z każdym dniem znać o sobie. Widzimy to na podstawie cięć w finansowaniu niektórych klubów sportowych. Z taką sytuacją brutalnie zderzyli się działacze ateńskiego Marousii, które dziś na własnym parkiecie podejmie Kavalę.

W ateńskim polis postawiono sprawę jasno. Tylko jeden z klubów mógł zostać wsparty przez miasto i lokalnych inwestorów. Wybór był prosty ? padło na Panathinaikos. Nic w tym dziwnego, inwestowanie w klubowego Mistrza Europy i klub mający za sobą tysiące fanatycznych gardeł jest po prostu opłacalne, paradoksalnie nawet wtedy, kiedy się do niego ?dokłada?. Dla jednych radość, innym łzy. To powiedzenie znakomicie sprawdza się w przypadku Maroussi Ateny, klubu, który jeszcze przed 3 laty był w stanie wyeliminować ?Panamę? z rozgrywek Euroligi. Teraz w mniejszym z ateńskich zespołów nie ma nawet pieniędzy na opłacenie podstawowych rachunków. Podobna sytuacja miała miejsce kilka lat temu, ale wtedy udało się odbudować drużynę za pomocą możnego sponsora- japońskiego koncernu samochodowego Hondy, który rozpoczął swoją ekspansję na greckim rynku, obierając za swój cel marketingowy podupadające Maroussi.

Przejdźmy jednak do samego meczu. Według mnie goście skazani są tutaj na zwycięstwo. Maroussi po kilku tłustych latach ucierpiało w największym stopniu ze względu na grecki kryzys. W Atenach nie mogło być inaczej, znalazły się pieniądze tylko na jeden klub – Panathinaikos, a Maroussi pozostawiono samym sobie. Efekt? Drużyna właściwie rozmontowana, a w jej miejsce zakontraktowano graczy „w dobrej cenie” o zupełnie nieznanych nazwiskach. Kavala potęgą nie jest, ale ich pierwsza piątka prezentuje się całkiem przyzwoicie. Według mnie goście zdeklasują Maroussi, w których składzie nie ma nawet jednego gracza zza Oceanu, co się na tym poziomie zdarza bardzo rzadko. Zresztą porażka 30 -pkt ze słabym Olympiakosem w I kolejce mówi sama za siebie. Gorąco polecamy więc typ na gości -3.5 pkt z handicapem w Sportingbet, bo jest to naszym zdaniem przednia okazja do zarobienia pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.