IO: Almagro vs Darcis

Pierwszego dnia sierpnia swoją rywalizację na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie będą kontynuowali tenisiści. Na kortach zobaczymy choćby samego Federera i Serenę Williams, którzy będą zdecydowanymi faworytami swoich spotkań. Tym samym polecamy zwrócić uwagę na inną parę ? Almagro vs Darcis.

Hiszpan wydaje się być zdecydowanym faworytem. Za Almagro przemawia bowiem zarówno ranking, jak i bilans bezpośrednich spotkań. Jego rywal zaskakująco dobrze prezentuje się na wimbledońskich kortach, stąd zdecydowanie zawyżony kurs na wygraną Almagro.

Almagro jest sklasyfikowany aktualnie na 12 miejscu w rankingu ATP, przy dopiero 75 Belga. Wydaje się, że dzisiejszy pojedynek powinien być wyraźną różnicą klas, szczególnie w męskim tenisie.

Jakie szanse ma Darcis? Belg grywał już z Almagro czterokrotnie, co ciekawe dwa razy w bieżącym roku. Bardzo ważnym jest fakt, iż wszystkie te pojedynki przegrał. Tym samym można oczekiwać, iż podtrzyma ten trend również na londyńskiej Olimpiadzie.

Almagro wydaje suę być przynajmniej mocniejszy na papierze. Hiszpan na niedawno zakończonym turnieju w Hamburgu rywalizował z rozpoznawalnymi zawodnikami. Na swojej drabince wyeliminował Kamke, Davydenko i Kohlschreibera ? bez straty seta. Zatrzymał się dopiero na samym Monaco, jednak przegrał tylko w wymiarze 1-2. Na Olimpiadzie ograł już Trockiego i Bogomolova Juniora ? bez straty seta. Ten sezon może być jego najlepszym w karierze.

A jak wyglądały ostatnie tygodnie Darcisa? Belg zakończył swój udział na Wimbledonie już w I rundzie po porażce 2-3 z Rufinem. W Stuttgarcie poradził sobie z nijakim Montanesem, by w II rundzie przegrać z Tipsarevicem. Stawił się w Bercuit, gdzie odpadł natychmiast po porażce z Cervenakiem. Tym samym nic nie sugerowało lepszej postawy Belga w Londynie. Na Igrzyskach wyraźnie jednak odżył, a może to jego dotychczasowi rywale nie czuli się dobrze na brytyjskiej trawie. W Londynie ograł już bowiem Berdycha i Giraldo, a oba te zwycięstwa to niemałe sensacje .

Nie spodziewamy się, aby przedłużył tą przygodę w III rundzie. Almagro wydaje się być faworytem tego spotkanie i tylko dobra postawa Belga w poprzednich spotkaniach skłoniła bukmacherów do nieco wyższego kursu na jego zwycięstwo. Nic tylko skorzystać z tego prezentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN