IO: Brazylia vs Włochy

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami na Igrzyskach Olimpijskich na właściwe obroty wskoczyli Rosjanie, którzy po ograniu w ćwierćfinale Polaków pokonali dziś Bułgarów i mogą spokojnie czekać na rywala w walce o złoto. Na tą chwilę to Rosjanie są faworytem całych Igrzysk i można się spodziewać ich złota. Dziś drugi półfinał ? o prawo gry o złoto powalczy Brazylia i Włochy. Kto ma większe szanse?

Bukmacherzy zdecydowanie bardziej szanują Brazylijczyków i trudno im się nie dziwić. Jeszcze przed turniejem wydawało się, że Amerykanie stracą dominację w światowej siatkówce, szczególnie po słabej końcówce sezonu Ligi Światowej. Gdy rywala tracili jednak punkty, to Brazylijczycy odzyskiwali siły.

Rzućmy okiem na wcześniejsze fazy Olimpiady. Brazylia radziła sobie z Rosją, Serbią, Niemcami i Tunezją. Imponująca wygrana była szczególnie nad tymi pierwszymi, blisko kompromitacji byli jednak Brazylijczycy wygrywając z Serbami tylko 2-3. Od tego spotkania wyraźnie jednak odzyskali wigor. Przekonujące wygrane nad Niemcami i Argentyną mówią same za siebie, choć nie są to światowe potęgi. Mimo to naszym zdaniem Brazylijczycy powinni znaleźć się w finale. O ich szansach w walce o złoto będzie można powiedzieć więcej dopiero po dzisiejszym spotkaniu.

W półfinale muszą jednak wpierw ograć Włochów. Zawodnicy z Apenin zrezygnowali z Ligi Światowej, by trenować na siłowni. W Londynie grają w kratkę, w fazie grupowej dostali solidnie lanie od Polaków i Australii. Sam awans z zaledwie 4 miejsca w grupie był wielką kompromitacją. Włosi jednak zaskoczyli w ćwierćfinale ogrywając zwycięzcę grupy B i obrońcę tytułu olimpijskiego ? USA. Kluczem do sukcesu była imponująca zagrywka. Trudno jednak oczekiwać, aby dwa mecze pod rząd byli w stanie tak dobrze zagrywać piłkę. Tym bardziej, że będą musieli bardziej zwrócić uwagę na odbiór, bowiem Brazylia serwuje dużo lepiej od USA. A Włosi w innych elementach siatkarskiego rzemiosła już tak nie imponują

Spotkanie nie powinno potrwać nawet 5 setów, no chyba że Włosi wygrają pierwszy set. Mimo to typujemy wygraną Brazylijczyków i czekamy na finał Olimpiady!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.