IO: Kto ze siatkarskim złotem?

Niewiele zostało czasu do rozpoczęcia kolejnego ważnego sportowego święta w 2012 roku. Po Euro 2012 i Wimbledonie wszyscy czekają na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Londynie.

Siatkarze dopiero co zakończyli rozgrywki finałowe Ligi Światowej, a już musieli zacząć myśleć o Olimpiadzie. Przypomnijmy, iż na rozgrywanym w Bułgarii turnieju triumfowali Polacy, zaraz za nimi znaleźli się Amerykanie, Kubańczycy i Bułgarzy. 5-6 miejsca zajęli natomiast zawodnicy z Brazylii i Niemiec.

Bukmacherzy są już przygotowani na siatkarskie Igrzyska Olimpijskie, choć na razie oferują tylko typy na wskazanie zwycięzcy turnieju. A tutaj są niespodzianki.

Faworytem bukmacherów jest bowiem Brazylia. Wprawdzie zespół z Ameryki Południowej przez parę dobrych lat wyraźnie dominował w męskiej siatkówce, jednak ostatnie 2 lata to stopniowy spadek ich pozycji. Do głosu zaczęły dochodzić inne zespoły. Na dowód tej teorii wystarczy zauważyć, iż Brazylijczycy odpadli z fazy finałowej Ligi Światowej już po 2 spotkaniach (porażki z Polską 2-3 i Kubą 0-3), a sam awans do rozgrywek z Bułgarii zawdzięczają najlepszemu bilansowi punktowemu z drużyn zajmujących drugą pozycję po fazie grupowej. Byli drudzy, bowiem aż 3 z 4 spotkań grupowych spotkań z Polską schodzili z boiska jako przegrani. Wygląda na to, że to koniec epoki Brazylii w męskiej siatkówce.

Drudzy w kolejce do złota mają być właśnie Polacy. Komentatorzy przywołują tutaj obrazek z 2008 roku, kiedy to reprezentacja USA po wygraniu Ligi Światowej zwyciężyła na IO i takiego samego scenariusza spodziewają się i w 2012 roku. My nie mamy nic przeciwko. W naszym zespole w finałach LŚ nie było słabych punktów. Szczególnie interesująco zapowiada się Bartman, który wyrósł na nowego podstawowego atakującego drużyny.

Trzecie i czwarte miejsce zdaniem Bwina zajmą Rosjanie i Włosi. Ci ostatni zawiedli w LŚ, jednak grali młodym zespołem, którego nie zobaczymy na IO. Podstawowi zawodnicy włoskiej reprezentacji wykorzystali ten czas na treningi na siłowni. Dużą niewiadomą jest jednak fakt, jak zespół będzie się prezentował po dość długim rozbratem z piłką.

Inaczej wygląda sytuacja u Rosjan, którzy w rozgrywkach LŚ wystawili dość silny skład. Mimo to nie wywalczyli 1 miejsca w swojej grupie, choć przed samym turniejem byli wymieniani w gronie największych faworytów całego cyklu. Wiele wskazuje jednak na to, że Rosjanie podniosą się w fazie grupowej IO. Potem powinni już się zatrzymać o Brazylię bądź Polskę.

Dopiero 5 miejsce w kolejce po złoto zajęli Amerykanie. Reprezentacja USA będzie broniła w Londynie złotego medalu wywalczonego przed 4 laty, a dziś wydają się też być mocni. Na finałach LŚ dotarli przecież do samego finału, bez kompleksów rozprawiając się z Kubańczykami. Wygląda na to, iż USA mogą bardziej zamieszać niż Włosi czy Rosjanie. Jest to bowiem bez wątpienia drużyna turniejowa.

Kto wywalczy złoty medal na IO?

Brazylia 2.75
Polska 3.25
Rosja 3.75
Włochy 11.00
USA 14.00

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN
Zagraniczni bukmacherzy
5,0 rating
Utwórz konto w Unibet i postaw zakład bez ryzyka
5,0 rating
Rozpocznij grę w Bet365 i odbierz bonus na start
4,8 rating
Załóż konto w Bet-at-home i zgarnij bonus powitalny
4,3 rating
Załóż konto i odbierz cashback powitalny w Betclic