IO: Mecz o brąz, Rosja – Argentyna

Zanim będziemy emocjonować się finałowym starciem Amerykanów z Hiszpanami należy rozstrzygnąć kwestię brązowych medali. Ten mecz przynajmniej na papierze powinien być zdecydowanie bardziej ciekawy i wyrównany niż starcie finałowe. Wszakże, Amerykanie przed Io pokonali Hiszpanów w meczu towarzyskim różnicą ponad 20 pkt i to na ich parkiecie w Barcelonie. W przypadku pojedynku Rosji z Argentyną wyrównane spotkanie mamy w zasadzie gwarantowane, gdyż potencjał obu ekip jest niezwykle zbliżony.

To ważny mecz dla Davida Blatta. Medal na IO może oznaczać dla niego pozostanie na stołku selekcjonera reprezentacji. W innym przypadku może mieć problemy. Rosjanie jako niezależne państwo nigdy w historii nie zdobyli nawet medalu na IO. Oczywiście w MŚ w 1994 i 1998 roku sięgali po srebrne medale, ale trudno zestawiać rangę tych rozgrywek z Igrzyskami Olimpijskimi, które w hierarchii są nieco wyżej. Jeśli chodzi o Mistrzostwa Europy to kluczowy sukces odnieśli na parkietach największego rywala na Starym Kontynencie ? Hiszpanii w 2007 roku sięgając po złoto. W 1993 było srebro, 97` i 2011 brąz. Blatt ma mocny zespół, połączenie rutyny z młodością, Kirilenko, Kaun, Mozgov, Fridzon, Bkov, Monya, Pankrashov, Vorontschevich ? ta reprezentacja naprawdę ma przed sobą przyszłość, może poza pierwszym z wymienionych graczy. Jej siłą jest nie tylko obwód, ale doskonała współpraca graczy podkoszowych, co już zresztą wielokrotnie podkreślaliśmy w naszych analizach.

Argentyna również jest utytułowanym zespołem. Można powiedzieć nawet , że na arenie międzynarodowej osiągnęli w ostatnich latach znacznie więcej niż ?Sbrona?. Największy sukces w historii miał miejsce z pewnością w 2004 roku, kiedy to Scola i spółka zdobyli złoty medal na IO w Atenach pokonując w finale… Włochy. Wtedy o sile reprezentacji ?Albicelestes? decydowali tacy koszykarze jak Andres Nocioni, Fabricio Oberto, Emmanuel Ginobili, Carlos Delfino, Wlater Hermann czy Ruben Wolkowyski. Większość z wymienionych graczy jst w kadrze tego zespołu na Igrzyskach Olimpijskich. Julio Lamas ma więc graczy doświadczonych, którzy wiedzą co to sukces na tak wielkim turnieju. O zwycięstwo nad zdeterminowaną by zdobyć pierwszy w historii medal na IO Sborną nie będzie jednak łatwo. Szanse oceniamy tutaj 50/50, a kurs na Rosję jest naprawdę atrakcyjny…

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN