Jak i gdzie legalnie oglądać transmisje meczów?

Wszyscy jesteśmy fanami sportu, a przynajmniej zawsze, kiedy jest jakieś większe wydarzenie sportowe typu Mistrzostwa Świata w Piłkę Nożną, Mistrzostwa Świata w Siatkówkę, Euro, Liga Narodów. No może to ostatnie trochę mniej…

Zazwyczaj oglądamy transmisje meczów w telewizji. Nie zawsze jednak mamy dostęp do odbiornika – może jedziemy pociągiem, może zepsuł się telewizor, a na nowy nas nie stać, bo kupiliśmy PS3 (czy też innego Pegasusa na telewizor), a może po prostu wysiadła kablówka.

Oglądanie meczów na żywo

Wielu zagorzałych fanów, nawet mimo braku powyższych, decyduje się na oglądanie meczu w pubie czy barze. Jest to dość dobre rozwiązanie, gdyż zazwyczaj jest to darmowe – płacimy jedynie za piwko, przekąski. Zalet jest więcej – można spędzić czas ze znajomymi, poczuć atmosferę meczową, czy też poduczyć się trochę trenerskich tricków, wszak każdy z nas jest tak doskonałym trenerem, że możemy się od siebie nawzajem uczyć. Taki sposób oglądania jest legalny, gdyż trudno spotkać bar czy pub, który nie posiadałby licencji na transmisję i ryzykował wysokimi karami finansowymi.

Podobnie jest ze strefami kibicami, ale one organizowane są jedynie podczas największym wydarzeń, ale też nie zawsze i nie wszędzie.

Kolejnym sposobem jest obejrzenie transmisji przez aplikacje mobilne nadawców. Dostęp do nich zazwyczaj jest darmowy, jeśli to ogólnodostępna stacja telewizyjna. Wadą jest oczywiście konieczność zapewnienia dostępu do Internetu, a z tym, np. w pociągu, w lesie bywa różnie. W takiej sytuacji nie musimy obawiać się o legalność.

Jednym z najpopularniejszych sportowych kanałów telewizyjnych i online w Polsce jest stacja Eleven Sports. Grupa kanałów składa się z czterech stacji a wszystkie kanały można oglądać przez aplikację Eleven Sports online live stream dzięki czemu można otrzymać dostęp do transmisji na żywo w internecie.

Wielu Internautów, nie oszukujmy się, korzysta z transmisji meczów oglądając streamy. Polega to na tym, że dana osoba, udostępnia przekaz telewizyjny danej stacji telewizyjnej. Powstaje pytanie o legalność. Po pierwsze należy zaznaczyć, że jeżeli udostępniający transmisje nie posiada zgody, zezwolenia stacji telewizyjnej, której sygnał przekazuje, to takie działanie można będzie uznać za nielegalne. Pojawiają się też głosy, że również oglądający czyni to nielegalnie. Jednak skąd osoba oglądająca ma posiadać wiedzę i pewność, że ktoś nie posiada licencji? Może się jedynie domyślać, a świadczyć o tym może chociażby zasłonięcie loga nadawcy. Przy okazji na takich streamowych kanałach aż roi się od reklam (trzeba na czymś zarobić, żeby utrzymać serwer gdzieś daleko). Pod takimi reklamami często ukryte są linki do zainfekowanych stron, także miejcie się na baczności.

Ostatecznie, ale naprawdę w drodze wyjątku, kiedy zepsuje się nam telewizor, mecz możemy obejrzeć u teściowej, jeżeli oczywiście równolegle nie leci premierowy odcinek „Mody na Sukces”. Pytanie, czy ego mężczyzny uzna to za legalne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.