Jakie istnieją popularne rodzaje zakładów bukmacherskich?

W następnej części artykułu o typach zawierania zakładów przedstawimy następne, może nieco mniej powszechne niż choćby 1X2, Over/Under czy Handicap, aczkolwiek równie fascynujące metody obstawienia wydarzeń sportowych. W niniejszym artykule przedstawimy na czym polegają m.in. typy: na podwójną szansę, HT/FT czy całkowity wynik.

Podwójna szansa

Jest to rodzaj zakładu opierający się na tym, iż określone wydarzenie może zakończyć się trzema wynikami. Świetnym przykładem będzie tu 1X2, który określa to czy wygra 1. Drużyna, czy będzie remis czy też wygra 2. Ekipa. Dokładając do owego podwójną szansę, bookmaker proponuje zakłady: 1X (zwycięstwo pierwszej drużyny lub remis), X2 (wygraną 2. załogi lub remis) i 12 (wygranie pierwszej drużyny lub powodzenie drugiej ekipy). Przykład wydarzenia: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Typer stawia kupon z zakładem na te wydarzenie 1X (zatriumfuje Bayern lub będzie remis). Spotkanie kończy się wygraną Bawarczyków 2:1. Postawiony typ jest więc wygrany! Gdyby padł remis, podobnie kupon byłby zwycięski. Wyłącznie w wypadku zwycięstwa Borussii Dortmund klient przegrałby ten kupon.

HT/FT

HT/FT są to skróty od angielskich objaśnień Half Time a także Full Time. Typując kupon szacuje się wynik meczu do przerwy i końcowy. Wnosząc taki typ, klient stawia na dwa rezultaty – jaki będzie w pierwszej części oraz jaki będzie rezultat finalny. Przykład zakładu: Arsenal Londyn – Manchester United. Typ: X/1 (typ: w pierwszej połowie na remis, natomiast końcowy wynik będzie korzystny dla kadry Arsenalu). W początkowej części meczu był remis 1:1, zaś w następnej części Arsenal zdobył kolejną bramkę i wygrał spotkanie. Twój zakład okazuje się wygrany – do przerwy był remis zaś event ostatecznie zwyciężył Arsenal. Zapoznaj się z promocjami a także bonusami bukmacherów i następnie odbierz np. lv bet oferta 20 za darmo na rozpoczęcie gry. Praktycznie wszelkie firmy bukmacherskie dają dla nowych użytkowników darmowy zakład, dodatek powitalny czy zakład bez ryzyka.

Dokładny wynik

Jest jednym z niezwykle ryzykownych rodzajów zakładów. Alternatywy precyzyjnego rozstrzygnięcia takiego wydarzenia jest bardzo wiele. Ma to swoje plusy ale też minusy – kursy są wysokie i możliwe wygrane duże, ale też prawdopodobieństwo trafienia dokładnego wyniku jest wyjątkowo małe. W takim zakładzie użytkownik typuje po prostu szczegółowy wynik meczu – i jedynie w przypadku gdy go trafi zwycięża, nawet nieznacznie inny rezultat sprawia, iż kupon jest przegrany. Przykład typu: Legia Warszawa – Lech Poznań. Typ 2:1. Po pierwszej połowie meczu futboliści z Poznania prowadzą 1:0, natomiast w drugiej połowie Legia odwraca losy spotkania i zdobywa dwie bramki a także wygrywa mecz 2:1. Typer stawiający na taki wynik wygrywa zakład!

Obie drużyny strzelą
Jest to też ogromnie popularny typ zakładu, w jakim należy określić czy w danym meczu obie drużyny zdobędą przynajmniej po bramce bądź też nie. Zakład ten jest niezwykle często wykorzystywany w spotkaniach dwóch niesłychanie wyrównanych i ofensywnie grających zespołów. Wówczas bardzo możliwe jest to, iż obie ekipy strzelą gole a zdarzenie skończy się wysokim rezultatem. Wybierając taki zakład warto przemyśleć aktualną formę strzelecką obydwu drużyn a także stwierdzić prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.