KHL: Dynamo Moskwa – Omsk

Już we wtorek, 4 września rusza nowy sezon hokejowy w KHL. Rozgrywki ligi rosyjskiej uważane są za najsilniejsze na świecie, wyłączając oczywiście NHL. Na inaugurację mamy od razu ?tort z wisienką?, bo spotkają się czołowe drużyny poprzedniego sezonu ? Dynamo Moskwa i Awangard Omsk.

Zanim przejdziemy do omówienia premierowego spotkania, warto w kilku zdaniach opisać zmiany jakie zaszły w systemie rozgrywek. Najważniejsza to przede wszystkim fakt, że na tafle KHL wracają hokeiści Lokomotivu Jarosław po rocznej przerwie spowodowanej pamiętną katastrofą samolotu. Ponadto Lev Poprad zmienił siedzibę na Pragę. Przedstawicielem Słowacji będzie z kolei Slovan Bratysława. Mamy też nową ekipę z Ukrainy Donbass Donieck występujący wcześniej w VHL. W lidze zagra 26 zespołów podzielonych na 2 konferencje. Awans do play off uzyska po 8 najlepszych drużyn z obu konferencji. Każdy z zespołów rozegra po 52 mecze (jeden u siebie i na wyjeździe).

Wróćmy jednak do meczu. Dynamo Moskwa jest obrońcą tytuł, a zarazem głównym pretendentem do kolejnej wygranej. Skład zespołu ze stolicy tradycyjnie szalenie mocny bazujący na reprezentantach Rosji wszystkich kategorii wiekowych. Takie nazwiska jak Mironov, Kokarev czy Gorovikov zna każdy fan hokeja w Europie. W zespole prowadzonym przez Niemca Olega Znaroka nie brakuje także reprezentantów innych krajów. Wymienić tu należy choćby Fina Jaane Jalaasvari, Czechów Filipa Novaka i Marka Kvapila czy Słowaka Dominika Granaka.

Kadrowo Avangard nie ustępuje jednak pola rywalowi. Przypomnijmy, że zespół z Omska jest Wicemistrzem Rosji, więc sukces z ubiegłego sezonu zobowiązuje. Zespół solidnie wzmocniono, głównie hokeistami zza granicy. W obronie doszedł twardy jak skała Fin Anssi Salmela, który wraz z Martinem Skoulą ma tworzyć duet nie do przejścia. W ofensywie z kolei prym ma wieść reprezentant Rosji, znany z gry w Salavacie Ufa Alexander Perezhogin.

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

To będzie niezwykle ciekawe spotkanie. Jako, że jest to początek sezonu, nie spodziewamy się jednak zbyt szybkiego tempa i wysokiej skuteczności obu zespołów. Goście dokonali sporych wzmocnień w defensywie. Ponadto Omsk od lat uchodzi za zespół wybitnie defensywny. Spodziewamy się wyrównanego meczu z niewielką ilością bramek. Typujemy under 5.5…

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.