Korona pogrąży szanse Zabrzan?

0

W 23 kolejce Ekstraklasy zapraszam do Kielc. Miejscowa Korona podejmie w piątek zespół Górnika Zabrze. W przypadku porażki gości, Zabrzanie mogą wyraźnie oddalić się od miejsca premiującego europejskimi pucharami. Choć i tak mam wrażenie, że ani Śląskowi, ani Polonii ani Zabrzanom na Europie nie zależy.

Po 22 kolejkach ligowych wyżej w tabeli znajduje się zespół gości, który zajmuje 4 miejsce z dorobkiem 34 punktów. Ich piątkowy rywal zajmuje aktualnie 10 miejsce z dorobkiem 27 oczek. Faworytem byliby więc goście, gdyby nie ich aktualna dyspozycja sportowa.

Zabrzanie wiosnę mają bowiem fatalną, stąd też tylko nieporadność bezpośrednich rywali skutkuje tym, że Górnicy wciąż mają szansę na europejskie puchary, co i tak uważam za nieporozumienie. Faktem jest, że mimo że po rundzie wiosennej Zabrzanie mieli szanse nawet na Mistrza, na chwilę obecną mają już 15 punktów straty do Legii, zaś do nr 3 w tabeli Śląska Wrocław tylko 2 oczka. Ten bowiem podobnie jak Górnik lubi gubić oczka.

Szybki rzut oka na mecze wiosenne Zabrzan. 2 wyjazdy i 2 porażki ze Śląskiem i Legią. 5 meczy u siebie – 2 zwycięstwa i 3 porażki! 7 spotkań i 6 oczek to katastrofalny bilans jak na zespół walczący o europejskie puchary. Nie ma Milika, Nakoulma nie prezentuje formy z jesieni, Jeleń nie spełnia oczekiwań.
O punkty Zabrzanom może być wyjątkowo trudno w 23 kolejce.

Stawią się bowiem na obiekcie Korony Kielce, która przyzwyczaiła już do regularnego punktowania u siebie i słabszych występów na wyjazdach. Wydaje się, że wszystko się zgadza i w tym sezonie. 11 meczów na wyjazdach Kielczan to 7 porażek i 4 remisy, zaś u siebie Korona zanotowała 7 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. Wiosną Kielczanie wygrali u siebie z Legią, Ruchem i Bełchatowem, temu ostatniemu zespołowi jako pierwsza strzelając bramkę wiosną (wcześniej ta sztuka nie udała się ani Lechowi ani Legii) oraz zremisowała ze Śląskiem Wrocław. Nie spodziewam się, aby w piątek Korona nie dopisała do swojego dorobku kolejnych punktów. Typuję wygraną (lub remis dla ostrożnych) Kielczan.

Kurs na Koronę wynosi 2.40, remis jest wyceniany po 3.25, zaś za wygraną Zabrzan Bwin płaci 2.80.

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.