LE: Wisła jednak awansuje?

W Ekstraklasie zakończono już rozgrywki rundy jesiennej, jednak wcale nie oznacza to końca emocji z udziałem polskich zespołów. Wciąż w grze znajduje się bowiem Wisła Kraków, która bierze udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej.

Krakowanie rozpoczęli te rozgrywki fatalnie, przegrywając wyraźnie dwa pierwsze spotkania. Wobec słabszej postawy w Ekstraklasie szybko ze stanowiskiem szkoleniowca pożegnał się także trener Maaskant. Drużynie brakowało nawet cienia nadziei na wyjście z kryzysu ? szczególnie w momencie, gdy kontuzje wykluczyły z gry ich dwa ważne ofensywne ogniwa. Do gry nie był zdolny ani Małecki ani Melikson.

Po niespodziewanym zwycięstwie w Krakowie nad Fulham (grająca w rezerwowym składzie i przez znaczną część meczu w osłabieniu) Wisła zwietrzyła szansę na uzyskanie awansu do fazy pucharowej. Po kolejnym zwycięstwie nad Odense i korzystnym rozstrzygnięciu w spotkaniu pozostałych zespołów, Krakowianie stanęli przed szansą dokonania niemożliwego, a więc zdobycia upragnionego awansu.

Na kolejkę przed końcem fazy grupowej na czele grupy K jest Twente z 13 punktami, a pozostałe miejsca okupuje Fulham z 7 oczkami, Wisła z 6 i Odense z 3 punktami.

W ostatnim spotkaniu ?o życie w LE? Wisła podejmie u siebie właśnie Twente, zaś Fulham zagra na własnym obiekcie z Odense.

Krakowianie muszą liczyć, iż Odense będzie w stanie urwać punkty Anglikom ? mimo, że dotąd zdobyło punkty w zaledwie jednym spotkaniu ? i to w Krakowie!

Obserwując uważnie wynik z Anglii, Krakowianie muszą wykonać swoje zadanie, czyli ograć Twente. Zadanie to mogłoby się wydawać niewykonalne, gdyby nie aktualna sytuacja w tabeli. Twente jest już pewne awansu i do Krakowa przyjedzie w rezerwowym składzie. Trener gości oszczędza bowiem kluczowych zawodników na spotkania ligowe.

I tak, w Krakowie na pewno nie zobaczymy Michajłowa, Wisgerhofa, czy Roberto Rosalesa. W bramce ma wystąpić Marsman, który w tym roku wystąpił zaledwie w 3 spotkaniach. Prawdopodobnie w pierwszym składzie nie wystąpi też najlepsza strzelba Twente ? Janko.

Czy Krakowianie wykorzystają szansę i licząc na potknięcie Fulham awansują do fazy pucharowej LE? Ostatnia ligowa porażka z Polonią z pewnością nie przywróciła właściwych morali drużynie.

Kurs na Wisłę wynosi 2.10, remis jest wyceniany po 3.40, zaś za wygraną Twente Bwin płaci 3.30

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.