Liga Światowa: Polacy pokonają Kubę?

Tegoroczna edycja Ligi Światowej przyzwyczaiła nas już do małych niespodzianek. Po czwartku wiemy już, że na tym nie koniec. Z turniejem pożegnali się już bowiem obaj finaliście zeszłorocznej edycji LŚ! A to wszystko za sprawą Polski i Kuby

Szczególnie ci drudzy zapisali swoją kartkę historii na tym turnieju. Kubańczycy przystępowali do LŚ bez swoich paru podstawowych zawodników. Tym samym szkoleniowiec był zmuszony odmłodzić zespół i postawić na zawodników z mniejszych doświadczeniem. Ci od razu mu się świetnie odpłacili ? Kuba wygrała swoją grupę eliminacyjną i odprawiła z turnieju Mistrza sprzed roku ? Rosjan. Pierwsza niespodzianka stała się faktem.

Druga miała miejsce już w fazie finałowej w Bułgarii. Kubańczycy w pierwszym spotkaniu pokonali wicemistrza sprzed roku ? Brazylię. Co ciekawe, uczynili to w wymiarze 3-0, tym samym mocno komplikując sytuację rywalom. Brazylijczycy musieli wczoraj wygrać, by wciąż liczyć się w grze.

Polacy postawili rywalowi jednak trudne warunki. Mimo przegranie 1 seta i przegrywania w drugim, odrobili straty, a losy spotkania zostały rozstrzygnięte dopiero w 5 secie. Tutaj lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 15-10, nie pozostawiając złudzeń rywalowi. Tym samym już po 2 spotkaniach finałowych z tegoroczną edycją LŚ pożegnał się także drugi finalista sprzed roku!

I to właśnie dlatego ostatnie spotkanie fazy grupowej finałów LŚ w Bułgarii będzie arcyciekawe. Zmierzą się w nim bowiem zespoły Polski i Kuby. Oba mają już zagwarantowany udział w dalszej fazie turnieju, dziś powalczą jednak o prawo gry z potencjalnie słabszym rywalem. Komu się powiedzie ta sztuka?

Wydaje się, że faworyta spotkania należy upatrywać w Kubańczykach. Amerykanie może i popełniają czasem szkolne błędy, jednak ich wygrana z Brazylią 3-0 robi wrażenie. Tymczasem Polacy świetnie radzą sobie przecież w spotkaniach pod presją, a ich najsilniejsza bronią wydaje się być blok. Czy Możdżonek i dzisiaj dokona dzieła zniszczenia i wykorzysta swoje atuty dla dobra reprezentacji?

Kurs na Polskę wynosi 1.80, zaś za wygraną Kuby Bwin płaci 1.91

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.