Losowanie Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej sezon 2012/13

Jeszcze nie zakończyło się Euro2012, a już jutro w poniedziałek 25 czerwca czeka nas losowanie europejskich pucharów. Swojego rywala w I rundzie eliminacji pozna jutro poznański Lech. Pozostałe kluby tj. Śląsk Wrocław (LM) oraz Legia Warszawa i Ruch Chorzów na swoich przeciwników będą musiały jeszcze poczekać.

Popularny ?Kolejorz? przystąpi do kolejnej edycji europejskich pucharów ze współczynnikiem 22,483, który pozwoli poznaniakom nie tylko być rozstawionym w I rundzie kwal. Ligi Europy, ale także w każdej następnej. Rywalem zespołu Mariusza Rumaka w I rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy sezonu 2012/2013 może być zespół z Azerbejdżanu, Kazachstanu, Islandii, Łotwy czy Litwy.

Bez względu na to kogo skojarzy los, faworytem tego dwumeczu będą ?biało ? niebiescy?. Lech nie ma jednak prawa lekceważyć rywala, o czym przekonał się nie tak wcale dawno w dwumeczu z Interem Baku z Azerbejdżanu, którego to wyeliminował dopiero po dramatycznych rzutach karnych za sprawą znakomitej formy Krzysztofa Kotorowskiego. Tegoroczna droga Lecha do europejskich pucharów będzie niezwykle długa, gdyż aby zrealizować ten cel ?Pyry? muszą być lepsi w 4 dwumeczach, a więc jak łatwo policzyć rozegrają co najmniej 8 spotkań. Podróże szczególnie na daleki Wschód mogą odbić się na formie drużyny, zwłaszcza w początkowych kolejkach sezonu, choć z drugiej strony mogą okazać się także świetnym okresem przygotowawczym.

Współczynniki polskich drużyn w europejskich pucharach sezonu 2012/2013:
Lech Poznań ? 22,483
Legia Warszawa ? 11,983
Śląsk Wrocław ? 5,483
Ruch Chorzów ? 4,983

Jak wygląda sytuacja pozostałych drużyn?

Zacznijmy od Mistrza Polski ? Śląska Wrocław. Szanse na jego awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów są wręcz iluzoryczne. Wrocławianie rozpoczną grę w eliminacjach piłkarskiego raju od II rundy eliminacyjnej, w której będą rozstawieni. Problem w tym, że już w następnej rundzie podopieczni Oresta Lenczyka zostaną dolosowani do potencjalnie mocniejszych zespołów, a przecież ?Zielonych? nawet w perspektywie awansu czeka jeszcze IV etap eliminacji.

Warszawska Legia i chorzowski Ruch swoją przygodę pucharową rozpoczną od II rundy kwalifikacji do Ligi Europy. Na tym etapie rozgrywek obie będą jeszcze rozstawione. Legia może liczyć na rozstawienie jeszcze w III rundzie, z kolei ?Niebiescy? będą już dolosowywani. Mecze II rundy kwalifikacyjnej do LE rozegrane zostaną 19 i 26 lipca. Legia ma jeszcze teoretyczne szanse na rozstawienie w IV rundzie, pod warunkiem, że awansuje,a aż 7 klubów z wyższym współczynnikiem odpadnie na wcześniejszym etapie rozgrywek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.