Półfinał Copa Libertadores: Urugwajsko – argentyńska batalia o finał!

W drugim półfinałowym starciu Copa Libertadores dojdzie do pojedynku urugwajskiego Penarolu z argentyńskim Velez Sarsfield.
W przeciwieństwie do konfrontacji Santosu z Cerro Porteno, trudniej wskazać w tym starciu faworyta do awansu.

Gospodarze to najbardziej utytułowany klub urugwajski, który ma w swojej historii 45 mistrzowskim tytułów. Urugwajczycy pięć razy w historii zdobyli Copa Libertadores. Ostatni raz sukces święcili jednak 24 lata temu, w 1987 roku. Klub w swojej pięknej historii doczekał się kilku znakomitych wychowanków, do których zaliczyć możemy chociażby: Diego Aguirre, Antonio Pacheco, Marcelo Zalayete czy Juana Pene.

W tej edycji Pucharu Wyzwoliciela urugwajczycy z ogromnymi problemami awansowali z ciężkiej grupy mając za rywali argentyńskie Indepediente i ekwadorski Quito, by potem wyeliminować obrońcę tytułu brazylijski Internacional i Universidat Catolica. Wydaje się, że zespół z Sarsfield może być jeszcze trudniejszą zaporą dla podopiecznych Manuela Keosseiana.

Velez jest klubem znacznie mniej utytułowanym niż Penarol. Zespół zdobywał wprawdzie 7-krotnie w historii Mistrzostwo Argentyny, ale tylko razy wygrał Copa Libertadores w 1994 r. Warto jednak zauważyć, że zdobył wtedy potrójną koronę gdyż wygrał rozgrywki argentyńskiej Apertury Clausury (luty-lipiec) i zdobył Puchar Interkontynentalny pokonując w Finale wielki Milan!

W tej edycji Pucharu Wyzwoliciela goście dzisiejszego starcia, zaskakująco gładko eliminowali w 1/8 ekwadorskie LDU Quito (3-0, 2-0) i Libertad (0-3, 2-4). Argentyński zespół rewelacyjnie spisuje się zwłaszcza w ofensywie. Prym w tej formacji wiodą Maxi Moralez i Juan Manuel Martinez, którzy na pewno znajdują się już w notesach gigantów europejskiego futbolu i kwestią czasu zdaje się zmiana ich barw klubowych.

Trener „biało – niebieskich” Ricardo Gareca jest optymistą przed ciężkim wyjazdem do Urugwaju.
Czy słusznie?

Kurs na Penarol wynosi ., remis wyceniany jest na /url]., natomiast za zwycięstwo Velez Bwin płaci /url]..

Aby obstawić ten mecz już teraz, otwórz konto na Bwin
i odbierz bonus 200 PLN!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN