Półfinały Enea Ekstraligi

Dzisiaj rozpoczyna się to, co typerzy lubią najbardziej, czyli decydująca faza żużlowej Enea Ekstraligi. W meczach półfinałowych, transmitowanych przez TVP Sport, o 17 zmierzą się Falubaz Zielona Góra ze Stalą Gorzów oraz dwie i pół godziny później Tauron Azoty Tarnów z Unibaxem Toruń. Na drugim końcu tabeli emocje czekają kibiców ekip z Wrocławia i Gdańska, które zmierzą się w barażu o możliwość pozostania w elicie.

Najciekawsze wydaje się być to pierwsze spotkanie, czyli Derby Lubuskiego. Spowodowane to jest nie tyle siłą obu ekip (Zielona Góra jest bardzo kiepsko dysponowana, i nie ma szans na awans do finału), a niedawnymi osłabieniami w obydwu ekipach. Otóż ze składu Falubazu wczoraj po upadku w Grand Prix wypadł Andreas Jonsson, lider tejże ekipy, a drużyna prowadzona przez Piotra Palucha straciła w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów Bartka Zmarzlika, czyli najlepszego gorzowskiego juniora. Za Szweda zastosowane będzie zastępstwo zawodnika, i Falubaz jest bardziej osłabiony niż ekipa z północnej części województwa lubuskiego.

W pozostałych starciach wskazanie faworyta jest dziecinnie proste: tarnowskie Jaskółki odlecą dość wysoko toruńskim Aniołom, a Wrocławianie nie dadzą szans na zwycięstwo ekipie znad morza.

W związku z tym polecamy następujące typy:

– Tarnów ? Toruń (+8,5), na Tarnów, 9/10. Pewniaczek. Tarnów ma znacznie lepszy skład, para Vaculik ? Madsen na tarnowskim owalu nie zawodzi, i to właśnie doskonała tarnowska druga linia rozstrzygnie o zwycięstwie w tym meczu (i prawdopodobnie w rywalizacji o tytuł Mistrza Polski). Torunianie mają kilka dużych problemów: Sullivan na wyjazdach sobie nie radzi, a Marek Cieślak zapewne zrobi tor pod swoich zawodników, na którym Australijczykowi będzie ciężko, Holder wczoraj zajął drugie miejsce w Grand Prix, i może być ofiarą ?syndromu Jasona Crumpa?, i pojechać słabiej niż zazwyczaj, Miedziński jeździ lepiej niż na początku sezonu, ale na dal jeździ w kratkę. Ward również nie jest pewniakiem, a juniorzy z Grodu Kopernika znacznie ustępują swoim tarnowskim kolegom. W pierwszym starciu tych ekip było 50-40 dla Tarnowa, i to po wygranym w dość kontrowersyjnych okolicznościach biegu juniorskim przez Anioły. Dziś będzie piekielnie trudno o lepszy wynik niż wtedy. Dla Torunia przekroczenie progu 36 punktów będzie naszym zdaniem sukcesem, a linie ustaloną przez tobet należy brać z pocałowaniem ręki.

– Tarnów ? Toruń, Ryan Sullivan ilość punktów, under 10, 7/10. Jak wspomnialiśmy powyżej Australijczyk sobie nie radzi na wyjazdach, o czym trener Cieślak na pewno wie, i postara się o tor, na którym Sullivanowi będzie ciężko wygrywać. Przekroczenie 10 punktów będzie bardzo trudnym zadaniem.

– Tarnów ? Toruń, Greg Hancock ? Janusz Kołodziej (+0,5), na Kołodzieja, 7/10.
Kolejna okazja od tobetu. Amerykaninowi zdarzają się dość systematycznie wpadki zarówno w lidze, jak i w Grand Prix, jego forma nie jest najlepsza, i zdarza mu się przywieźć zero. To już nie jest Hancock co na początku tego sezonu? W tych okolicznościach to na Kołodzieja spadnie ciężar zdobywania najważniejszych punktów, z czym zresztą tarnowski wychowanek nie ma najmniejszych problemów. Zważywszy na obecną formę obydwu zawodników Kołodziej raczej na pewno zdobędzie co najmniej tyle samo punktów co amerykański Mistrz Świata.

– Falubaz Zielona Góra ? Stal Gorzów (+2,5), na Gorzów, 5/10. Zastępstwo zawodnika za Jonssona to ogromne osłabienie Falubazu. Zważywszy na to, że Gollob odpalił wczoraj niesamowicie w GP Skandynawii, a Zagar zaczął przywozić coraz lepsze wyniki na wyjazdach. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że pomimo braku Bartka Zmarzlika, Gollob, Kasprzak, Zagar, Iversen i Jepsen Jensen zdołają wywalczyć te 44 punkty na osłabionym Falubazie, co wystarczy do wejścia tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN